תושבי יואב יצאו לסיור צילום בעקבות העיר הפלישתית בקיבוץ רבדים

$(function(){setImageBanner('0d79312a-0565-441d-bbf7-4a91e9a78904','/dyncontent/2024/1/28/f34525b5-f376-48c6-be90-d4e13cfb7b8e.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26435,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

קבוצת פעילים בגילאי 60+ מהמועצה האזורית יואב, לסיור צילום בעקבות העיר הפלישתית בקיבוץ רבדים.
היוזמה נולדה במסגרת קול קורא שהוציאה המועצה, ובתמיכת מערך "באים לטוב", לקידום התנדבות ופרואקטיביות בגיל השלישי.

תמונות באדיבות המועצה

את הסיור ארגנו והוציאו לפועל פעילים מפורום מנהיגות ותיקה שקם במסגרת התהליך האסטרטגי לגיל השלישי. היוזמה שנקראת "בשבילנו", תתארח בחודשים הקרובים ביישובי יואב השונים, למפגשים עם אנשים ומקומות מרתקים. מלבד המפגש, כל סיור מלווה גם בסדנת צילום באמצעות הסמארטפון.

 

יש לציין כי מליאת המועצה האזורית יואב אישרה השנה את תכנית האב לגיל השלישי ביואב מתוך ציווי אישי כלפי תושבי יואב הוותיקים. במועצה האזורית יואב חיים כיום כ- 1000 תושבים מעל גיל 65, עם צפי לגדילה, בזכות העלייה בתוחלת החיים. מגמה זו הצריכה חשיבה מחודשת של כלל הגורמים על אופן המענים לאוכלוסייה זו, וכן מבט מחודש מצד התושבים עצמם על שנות הפרישה שלהם בתקופת החיים החדשה.

התהליך האסטרטגי נועד לזהות את האתגרים והצרכים, ולכוון למדיניות מועצתית המקדמת מענים מותאמים והולמים לתושבים הוותיקים היום, ולאלה הבאים בשערי הגיל השלישי: לייצר מסגרות, מערכות ותהליכים התומכים בחיזוק העצמאות והאוטונומיה של הוותיקים בחייהם ממקום של מעורבות, השפעה, נחיצות ושייכות.

מתוך הנחת עבודה שיש ידע רב בקהילות וביישובים, ובעיקר בקרב האוכלוסייה הוותיקה, פעלה המועצה לכל אורך התהליך תוך שיתוף מלא. הוקם פורום מנהיגות וותיקה, בו מיוצגים תושבים וותיקים מיישובי המועצה, ויחד איתו הופץ סקר לתושבים, והתקיימו דיונים יישוביים סביב התהליך.

מתוך תמונת המצב שהצטיירה במסגרת התהליך, עולה כי בני הגיל השלישי כיום פעילים ומעורבים, בעלי תחומי התעניינות גדולה במגוון תחומים, ולרוב יותר בריאים ועצמאיים בהשוואה לשנים עברו, מעוניינים להשפיע ולהיות מעורבים בקהילה ורוצים להישאר עצמאיים ורלוונטיים. יחד עם זאת, העלייה בתוחלת החיים מציבה אתגר מורכב של התמודדות עם הזדקנות בבריאות טובה, משמעותיות וחוסן אישי.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה