הבוקר התקיים בכל מוסדות החינוך ברחבי ישראל תרגיל של פיקוד העורף, אשר דימה תרחיש של רעידת אדמה. התלמידים נדרשו, על פי הנוהל במקרה זה, לצאת מיד מהמבנה בו שהו ולהגיע לאזור פתוח.

בשעה 10:00 בדיוק ניתן האות וברמקול הכריזה של האולפנה "נווה דקלים" נאמר: "תרגיל רעידת אדמה- נא לצאת אל המרחב הפתוח". התלמידות יצאו מהכיתות, בסדר מופתי תוך זמן קצר במיוחד אל חצר בית הספר, שם הסתדרו לפי כיתות בסמוך לשלטים שהוכנו מראש.

 צילום יאיר הרוש

חלק מהתלמידות, כמו המורות, לבשו אפודים זוהרים ותרגלו חבישת פציעה, פתיחת אלונקה ופינוי תלמידה. בנוסף, דימו התלמידות מצב לא שגרתי, של חילוץ מאתר הרס. לשם כך, הוקצו שני פטישים כבדים (חלק מציוד ארון החילוץ לחירום, שסופק לאחרונה לכל מוסדות החינוך במועצה)  איתם שברו התלמידות בלוקים מבטון.

 צילום יאיר הרוש

ראש האולפנה "נווה דקלים", קובי כהן, אמר: "'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'. חלק מהאחריות הכללית שלנו על הבנות באולפנה ובכלל במציאות החברתית והביטחונית הלא פשוטה, תרגלנו תרחיש של רעידת אדמה, כאשר הרעיון הוא שבשעת אמת כולן יידעו מה עושים ומה לא עושים. זאת, כחלק מהאחריות שלנו וגם כחלק משיתוף פעולה מול המועצה האזורית חוף אשקלון והקב"טים. בהחלט ניתן לומר שהיה מוצלח".

 צילום יאיר הרוש

יגאל מצרפי, קב"ט מוסדות החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון, אמר בסיום התרגיל: "לאחר הכנה של חודשים, להיות מוכנים לכל תרחיש של רעידת אדמה, התלמידים וצוות המורים וגם צוות רכזי הביטחון הוכיחו את עמל כפיהם. היה תרגיל מוצלח על פי חוות דעת של הבקרים ממשטרת ישראל וצה"ל.  הציון המועצה שניתן לתרגול המועצה הוא 99.7. כל הכבוד לכולם".