התלמידים התארגנו ופנו אל ראש המועצה דרור שור בבקשה לבחון את ההחלטה על העתקת הגינה וכן יזמו פניה ברשתות החברתיות בקריאה לשמירה על הגינה האקולוגית במקומה המקורי. 

ראש המועצה, אשר קרא את פניית התלמידים, נרגש מאוד מהאכפתיות של בני הנוער ועל התגייסותם המשותפת לשם קידום מטרה ערכית וחברתית.

דרור, הנחה את אנשי המקצוע לבחון חלופות נוספות להרחבת מוסדות החינוך, זאת ללא הזזת הגינה. 
לאחר בחינת הנושא מצאו המתכננים פתרון חלופי, אשר גם אם הוא מורכב יותר לביצוע, יכבד את רצונם של התלמידים לשמירה על הגינה במקומה.

התלמידה עומר פריבס מכיתה יא', אשר היתה ממובילות ההתארגנות הקוראת לשמירה על הגינה, הגיעה אתמול ללשכת ראש המועצה, יחד עם מנהל בית-הספר, מר אריה ברנע, ושם התבשרה ע"י ראש המועצה כי פנייתם התקבלה,  הגינה תשאר במקומה, ותמשיך לפעול ולהיות מרכז ירוק וחברתי, ומקום של חברות, התנדבות, יצירתיות, טבע וערכים, בסיועה של המועצה.

עומר הודתה מאוד לראש המועצה והסבירה כי היתה בטוחה שלאחר שתוסבר לראש המועצה חשיבות הנושא בעיני התלמידים,הרי הוא ידאג לשמירת הגינה במקומה, זאת משום שלאורך שנות קיומה של הגינה היא זכתה לסיוע וליווי צמוד של המועצה בכח אדם ותקציבים.

בסיום המפגש אמר דרור לעומר כי הוא גאה מאוד בילדי המועצה, אשר הם מהמובילים במדדים הערכיים והחברתיים, וכי ימשיך להיות קשוב כל העת לצרכים העולים מהשטח, לבחון אותם ולפעול לרווחת התלמידים והתושבים.