דוברות חוף אשקלון

במסגרת הכנס התקיים פאנל ובו הנחתה העיתונאית אמילי עמרוסי, השתתפה ראשת מועצת בני שמעון, סיגל מורן ורב המועצה בבני שמעון, הרב גבי קדוש ויוסי דהרי, מנהל המרכז הקהילתי בחוף אשקלון .

דהרי סיפר על ההתמודדות בעבודה עם בני הנוער לאחר ההתנתקות ועל קליטתם ביישובי המועצה. "אחת המורכבויות בטיפול בנוער, זה איך אוספים את השברים, איך מאחים אותם ויוצקים  תקווה חדשה. אני עצמי הייתי נער שבגר בגוש קטיף, בישוב נווה דקלים. גדלנו שם על ערכים ואידיאלים והיה חשוב לנו לקחת את הערכים הללו למועצת חוף אשקלון. היום המועצה מאוד מגוונת עם קיבוצים ומושבים ואתה יוצא מהישוב הקטן אל המערכת הגדולה וחושב תמיד, איך לקחת  את הערכים שעליהם גדלת ואיתם התמודדת בגוש קטיף ולהנחיל אותם לבני הנוער בישובים המיוחדים הללו".

דהרי הוסיף: " הערך המיוחד שעליו גדלנו בגוש קטיף הוא ערך ההתנדבות. היום אנחנו כאן מבקשים לקחת את הערך הזה ועליו לבנות  פרויקטים מדהימים של בני נוער בכל המועצה האזורית. כך אנו מפיחים תקווה בישובים. היום אני שמח להגיד, שעם כל הקושי  שידענו בשנים הראשונות שלאחר ההינתקות,  הנוער ידע להתמודד עם הקשיים והמשברים ואנחנו טיפלנו  בכל משבר בצורה יסודית והיום, ברוך השם, אני יכול להגיד שרוח גוש קטיף נמצאת במועצה האזורית כולה. פרויקט ההתנדבות פורש כנפיים עם הגיוס לצה"ל וניכר בשיעורי ההתגייסות הגבוהים ובגיוס ליחידות קרביות ".

בהקשר לכך יש להזכיר כי לאורך כל השבוע שעבר הפעילו 90 בני נוער בניצן קייטנה לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים מכל הארץ והכל בהתנדבות.

בכנס השתתפו : איילת שקד  שרת המשפטים, דוד חתואל יו"ר מרכז קטיף, השר להגנת הסביבה, זאב אלקין,  אלי גרונר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אבי בניהו, לשעבר דובר צה"ל, ניר חפץ, לשעבר ראש מערך ההסברה הלאומי, אלוף במיל' עמירם לוין, ח"כ בצלאל סמוטריץ, אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב ועוד.