בקיבוץ נגבה יוקם בית הספר היסודי השלישי של מועצה אזורית יואב

$(function(){setImageBanner('72f5bbb2-6c4f-4a94-9615-0ce315486def','/dyncontent/2024/3/21/79c4fc7d-daf2-4d30-9381-e64313eaf03f.gif',17653,'די אוון אייטם כתבה ',525,78,false,26435,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

מליאת המועצה קיבלה את המלצת צוות ההיגוי המקצועי והחליטה ברוב קולות – בית הספר היסודי השלישי של יואב יוקם בקיבוץ נגבה.

נגבה

בספטמבר 2016 אישרה מליאת המועצה קידום הקמת בי"ס יסודי שלישי, קבעה עקרונות מנחים ומינתה צוות מקצועי שיגבש המלצה למליאת המועצה על מיקום בית הספר השלישי ועל מיפוי הישובים לבתי הספר. הרכב הצוות כלל את יו"ר הוועדים המנהלים של בתי הספר (רכז הצוות), מנכ"ל, מנהל חינוך, מהנדס, גזבר, מנהלת מתנ"ס, דר' איציק כהן (מומחה לתהליכי חינוך) וטובי כהן (מומחית בתכנון דמוגרפי, קהילתי ואסטרטגי).

הצוות פרסם קול קורא, ליישובי בית הספר שדות יואב, להציע הצעות להקמת בית הספר בתחומן. שישה ישובים נענו לפניה (נגבה, שדה יואב, גת, גלאון, בית גוברין ובית ניר) והוזמנו לצוות ההיגוי להציג ולנמק את הצעותיהם. נציגי הצוות ביקרו בכל האתרים יחד עם נציגי הישובים ובדקו את המשמעויות והאפשרויות של כל חלופה. צוות ההיגוי הזמין גם נציגים מהישובים אשר לא הגישו חלופת מיקום, על מנת לשלב אותם בתהליך ולשמוע את עמדתם לגבי החלופות המוצעות. בנוסף הצוות אסף את הנתונים הנדרשים: הדמוגרפיים, העלויות, זמני נסיעה, התכנוניים, לוחות הזמנים הצפויים לכל חלופה ועוד.

הצוות החליט, בתום תהליך איסוף הנתונים וריכוזם, להציג בפני המליאה שתי חלופות מיקום ביה"ס (נגבה וגת), תוך שהוא ממליץ, פה אחד, על חלופת נגבה. כמו כן, הצוות המליץ שאת בית הספר החדש יאכלסו ילדי נגבה, שדה יואב וגוש סגולה.

מליאת המועצה, בישיבתה ב-25 יולי 2017, אימצה את המלצותיו של צוות ההיגוי ברוב של 13 קולות בעד, 6 נגד ו-3 נמנעים. בישיבת המליאה השתתפו כמשקיפים תושבים רבים מהישובים נגבה, שדה יואב, ורדון, נחלה וסגולה.

עם קבלת ההחלטה, תפעל המועצה ליישום ההחלטות בשיתוף היישובים ובית הספר. ימונה צוות מקצועי שילווה את תהליכי היישום במישור הקהילתי, הפדגוגי, התכנון, התשתיות, המימון ועוד.

בשנת הלימודים הקרובה, תשע"ח, ייקלטו כל התלמידים בבית הספר 'שדות יואב'.

ההחלטה על הקמת בית ספר יסודי שלישי במועצה הינו אירוע מרגש המהווה ביטוי לצמיחה הדמוגרפית המואצת בה מתברכת המועצה שלנו בשנים האחרונות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה