חגיגות חג המשק בקיבוץ ניצניםכמדי שנה מציינים בניצנים את חג הקיבוץ בדרכים שונות. השנה אירחו את הפסלת הידועה מירי קולן, למשך חמישה ימים מלאים בהם שקדו על יצירה קהילתית ובניית פסלים משותפת המסמלים את צמיחת הקהילה ואופייה השיתופי והייחודי.

מירי קולן, יצרה פסלים רבים ברחבי הארץ, הדריכה ועבדה יחד עם התושבים, המבוגרים והצעירים על שני פסלים סביבתיים מרשימים שהוצבו בדשאים המרכזיים של הקיבוץ. במקביל לפעילות היצירה, נהנו החברים הוותיקים והחדשים מהפעלות לילדים, ברכות ואיחולים לוותיקי הקיבוץ שחגגו השנה יום הולדת עגול, וכיבוד מתוצרת מקומית.

ההפעלות לילדים נעשו על ידי גרעין הש"שים (שנת שירות), חבר'ה צעירים לפני גיוס שמגיעים לקיבוץ מכל חלקי הארץ ומשתלבים בענפי המשק השונים לצד מעורבות והשתתפות פעילה בחיי הקהילה. יפי שפירר, מנהלת צמיחה דמוגרפית בניצנים: "שילוב הש"שים בפעילויות הקיבוץ נותן ביטוי לערכים של תרומה לקהילה וערבות הדדית, עליהם אנו מחנכים את ילדי ניצנים"

בשנה החולפת נקלטו לחברות בקיבוץ 21 משפחות חדשות מתוך פרויקט של 38 מגרשים בשלב הראשון, ו30 יח"ד בשלב השני. נמרוד רבר, מנכ"ל חברת קורום המנהלת את הפרויקט: "בשנה האחרונה קיבוץ ניצנים, הפך מוקד משיכה למשפחות צעירות מכל רחבי הארץ, המחפשות לבנות את ביתן בתוך קהילה מגובשת שמאפשרת להמשיך להתפתח מבחינה מקצועית ומשפחתית."

שפירר מוסיפה: "הקיבוץ נמצא בצמיחה קהילתית משמעותית, דבר שניכר באירועי חג המשק, שהשנה היו מרגשים במיוחד. כל החברים לקחו בהן חלק, החדשים והוותיקים, והרגשנו את המשפחתיות והייחוד של קהילת ניצנים המתחדשת".

משפחות נוספות המעוניינות להיקלט לחברות בקיבוץ ניצנים במסגרת שכונת הדרים, מוזמנות לפנות בטלפון 054-7511777 ובמייל מייל: [email protected]

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה