לאורך השנים פוקדים את הגן הלאומי בית גוברין מבקרים רבים, מהארץ ומהעולם. וכמות המבקרים רק הולכת וגדלה בעקבות ההכרזה של אונסקו על גן לאומי בית גוברין כאתר מורשת לאומית ביוני 2014.

בנוסף עמותת התיירות במשך כל ימות השנה מקדמת את התיירות באתר ומדי שנה, בקיץ, את פסטיבל התנ"ך בבית גוברין, בו מבקרים אלפים בהופעות רוק, מופעים ואטרקציות לכל המשפחה.

 

לעיר בית גוברין, ולתולדותיה יש הן מסמכים היסטוריים והן ממצאים ארכאולוגיים. במשך השנים שלטו בה רומאים וביזנטיים, יהודים, מוסלמים וצלבנים, שבנו בה מבצר. כל אחת מתקופות אלה הותירה בה את שרידיה. בתקופת המשנה והתלמוד ישבה בה קהילה יהודית גדולה, שהוציאה מתוכה תנאים ואמוראים רבים. עד מלחמת העצמאות שכן במקום הכפר הערבי בית ג'יברין, שתושביו נמלטו ממנו במהלך המלחמה.

 

 

לפתיחה החגיגית של עיר 'בני החורין' המחודשת הגיעו, השר חבר הכנסת זאב אלקין,

פרופסור עמוס קלונר, מנכ"ל רשות הטבע והגנים שמואל גולדשטיין וראש המועצה, ד"ר מטי צרפתי הרכבי.

ראש המועצה בירכה: "המרחבים במועצה שלנו ידועים ביופיים, ואין ספק שאזור בית גוברין, הוא בין היפים שבהם. באופן אישי אני חושבת שהאזור הוא אחד היפים בעולם, מקום בו ההיסטוריה והטבע חובקים יחד ויוצרים נוף קסום מלא בהפתעות.

לכן אני שמחה להכריז חגיגית ביחד עמכם על פתיחת העיר הצפונית של בית גוברין,העיר תצטרף לגן הלאומי בית גוברין המכיל בתוכו את אמפי התיאטרון והמערות – כל אלה יחד ימשיכו להוות עוגן תיירותי איתן למועצה ולאזורנו.

זה המקום להודות לכל השותפים שלקחו חלק, יזמו וטיפחו את חידושו של המקום, בהובלת רשות הטבע והגנים שהשקיעה משאבים רבים ליצירת התוכן בעיר. כולי תקווה שהמקום היפיפה הזה ימשיך ויתפתח, ותודה לכם."

 

 

תמונות מ.א יואב