בימים אלו נפתחה אולימפיאדת תכנות בין כל בתי הספר בארץ, וגם בבתי  הספר רגבים, נופים, יד חזון ,ומבואות  השייכים  למועצה אזורית באר טוביה.

מטרתה של האולימפיאדה היא חשיפת תכנות כמקצוע טכנולוגי מוביל בדרך חווייתית ומאתגרת, תוך העלאת המוטיבציה והרצון אצל תלמידים ללמוד מקצועות טכנולוגיים. 

האולימפיאדה מתבצעת בשיתוף קרן רש"י וארגון תעשיות ההייטק הישראלי.  

משרד החינוך שם לו למטרה להמשיך ולשמור על היתרון היחסי של ישראל בתחומי המדע והטכנולוגיה. אחד התחומים המרכזיים הוא התכנות. ידיעת    תכנות ברמה בסיסית נחשבת היום לאחת ממיומנויות המאה ה- 21. מיומנות זו מאפשרת לילדים ולבני הנוער לרכוש מיומנויות של לימוד עצמי, התמודדות עם אתגרים ופתרונם, פיתוח סקרנות, חשיבה מחוץ לקופסה, עבודת צוות, יצירתיות ובטחון עצמי ומפתחת חשיבה אלגוריתמית כבסיס לפתרון בעיות.

האולימפיאדה מתנהלת בצורת משחק חוויתי ומאתגר, המלמד את יסודות התכנות. כל תלמיד מכיתה ג' יכול להשתתף. אין צורך בידע קודם! 

הקישור לאולימפיאדה נמצא בסביבת אופק והכניסה היא באמצעות הסיסמא לאופק. התלמידים מוזמנים כעת לתרגל עד לתחילת התחרות במהלך חודש דצמבר.

שלב א' של התחרות הינו בית ספרי. ניקוד בית הספר מחושב על פי כמות הנקודות שצברו התלמידים המשתתפים בתחרות ביחס למספר התלמידים הכולל. בסיום שלב א' של התחרות יוכרזו 50 בתי הספר העולים לשלב הבא. בית הספר יבחר נבחרת של כ-5  תלמידים שתייצג את בית הספר במחנה האימונים ובשלב הגמר של התחרות. בחודשים פברואר – מרץ יתקיים שלב ב' של התחרות. לשלב זה יוזמנו כ- 5 תלמידים ומורה מלווה מ-50 בתי הספר המצטיינים למחנה אימונים, שימשך מספר ימים. במחנה זה ילמדו התלמידים תכנות בסביבת פיתוח מתקדמת. בחודש ניסן תשע"ו , אפריל 2016 יתקיים שלב הגמר של האולימפיאדה.

מטרות התחרויות


  • העלאת המוטיבציה אצל התלמידים ללמוד מקצועות טכנולוגיים.

  • יצירת מוטיבציה אצל התלמידים לתכנת בשעות הפעילות בבית הספר ומעבר להן.

  • פיתוח יכולת לימוד עצמית אצל כלל התלמידים.

  • יצירת תלמידים היודעים לעבוד בעבודה קבוצתית.

  • העלאת תחושת מסוגלות אצל התלמידים.

  • תרגול חשיבה מחוץ לקופסה.