הדמיה של המרכז. באדיבות: גיבור אדריכלים

בקיבוץ יד מרדכי קיימים שני מוסדות חינוך הסמוכים זה לזה: ביה"ס היסודי "חופים" וביה"ס התיכון "שקמה". המרכז החדש, אשר ייבנה יהווה מבנה גדול ומרשים של אולם ספורט, אולמות לחוגים ומוסיקה, מיקומו יהיה באזור החניה המשותפת לשני המוסדות.

המרכז החדש יכלול ארבעה אגפים עיקריים: אולם ספורט ויציע: אגף שחקנים עם במת הצגות, חדרים תומכי במה ומלתחות: אגף חוגים ומוסיקה עם אולם מופעים קטן: אגף קפיטריה ושירותי קהל.  בנוסף, מתוכנן להיבנות גם אולפן הקלטות וחדר מחשבים.

עלות הפרויקט נאמדת ב-26.5 מיליון שקלים. אולם הספורט ישתרע על פני 2000 מ"ר ברוטו ועלותו 15 מיליון שקלים. אגף נוסף לחוגים ומוסיקה ישתרע על פני 1500 מ"ר נוספים בעלות של כ-10.5 מיליון שקלים.

הפיתוח הסביבתי יעלה עוד כמיליון שקלים. בקרוב ייצא מכרז לביצוע העבודות כאשר הצפי לסיומן הוא בעוד כשנתיים.

האדריכלים של הפרויקט הם אבי גיבור ובנו, אלעד. "המבנה יהיה רב תכליתי: אולם הספורט ישמש גם כאולם תרבות, כלומר תהיה טריבונה קבועה עם 300 מקומות ישיבה ובנוסף תהיה טריבונה נשלפת עם 200 מקומות נוספים. הפרויקט מהווה גולת כותרת לגיבוש קהילתי סביב אומנויות הבמה והספורט ולתפארת החינוך והתרבות בישראל וישרת את התלמידים, את המועצה ואת יישובי עוטף עזה".

היום (שלישי), אירח ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, את שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב. תחילה, סיירו במושב נתיב העשרה, הצמוד לצפון רצועת עזה ופגשו את הנהגת הישוב. משם המשיכו לישיבת עבודה ולארוחת צהריים בקיבוץ יד מרדכי. לאחר מכן התארחו בתיכון "שקמה", שם פגשו את המנהלת אופירה גל ונציגות תלמידים.

צילום : יאיר הרוש

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב אמרה לתלמידים: "כאחת שגדלה והסתובבה בדרום והורי חיים בקרית גת, אני יודעת מה צריך לעשות גם בדרום וגם בצפון ויש אנשים מצוינים. התפקיד שלנו לאפשר להם את אותם כלים. כשאני מאפשרת תקציבים ומשאבים שמכאן יצאו רקדנים מוסיקאים וזמרים מצוינים וכדורגלנים וכדורסלנים, אנחנו מצליחים למלא את הייעוד והיום, כשמניחים את אבן הפינה למרכז החדש, 25 מיליון שקלים, זה הרבה מאוד כסף אבל הוא מגיע לכם. יהיה כאן מרכז שוקק חיים שייהנו ממנו ילדים והורים מפעילות תרבות וספורט  ובדרך הזו יצליחו להתמודד עם הקשיים והחרדות שהמקום הזה מציב בפניכם".

לאחר מכן הנחה רב המועצה, הרב יעקב אביטן, את טקס הנחת אבן הפינה.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "פיתוח ההתיישבות בחבל הארץ הזה, ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון, אינו מובן מאליו. לשמחתי, מספר התושבים כיום מגיע לשיא חדש, כ-18 אלף, מהם כ-5550 צעירים במוסדות החינוך שלנו. בעשור החולף הקמנו עשרות גני ילדים ומספר בתי ספר המשרתים את קהילת המועצה המגוונת. מעמד זה, הנחת אבן הפינה למרכז אומנויות וספורט, הוא אמירה חברתית שמבטאת את מידת השקעה שלנו בצעירי קהילת חוף אשקלון. המשוררים של פעם היו שרים: 'דונם פה דונם שם, רגב אחר רגב' והשרה של היום, רגב אחר רגב, אולם ועוד אולם, מגרש ועוד מגרש - וככה מפריחים את כל האדמה בספורט, בתרבות, באומנות ובכל ההיבטים ואני מודה לשותפים המלאים שלנו לפרויקט, שרת התרבות ח"כ מירי רגב וליו"ר מפעל הפיס עוזי דיין".

"המעמד - אמירה חברתית". מניחים את אבן הפינה, צילום: יאיר הרוש

השרה רגב סיכמה את האירוע ואמרה: "שמחתי היום על הביקור כאן אצלך במועצה. יש הרבה ראשי מועצות, אבל יש מעט ראשי מועצות שהם גם משוררים ואוהבי מוסיקה והשפה העברית ואתה אחד מהם. מאחלת לך עוד הרבה שנים של עשיה ציבורית למען התושבים שלכם. שמחתי להיות במעמד המרגש הזה ובעזרת השם נבוא ונחנוך כאן את המרכז לתרבות וספורט של המועצה האזורית חוף אשקלון".

 

קרדיט הדמיה: גיבור אדריכלים