במ.א יואב קיימו ערב שיתוף ציבור שבה הוצגה תכנית המתאר הכוללנית ביואב

$(function(){setImageBanner('744dd207-9718-4db2-a0eb-09c7ca67e7fd','/dyncontent/2024/3/21/79c4fc7d-daf2-4d30-9381-e64313eaf03f.gif',17653,'די אוון אייטם כתבה ',525,78,false,26435,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

במסגרת קידומה של תכנית המתאר הכוללנית במועצה אזורית יואב, התקיים ערב שיתוף ציבור בו ביקשה המועצה לשמוע מהתושבים על הצרכים שלה והמועצה שהם רוצים שתהיה להם בשנים הבאות.

 

אחרי תקופת היערכות ארוכה, אתמול (יום שני) נורתה יריית הפתיחה של תכנית המתאר הכוללנית בערב שיתוף ציבור שהתקיים באודיטוריום בית הספר 'צפית', בכפר מנחם.

כ-60 תושבים ובעלי תפקידים פינו את זמנם על מנת להגיע ולהשפיע על עתידה של המועצה.

את הערב פתח הרכב של מרכז המוזיקה של מועצה אזורית יואב בשירה ישראלית מרגשת.

לאחר מכן הציגה, ראש המועצה, ד"ר מטי צרפתי הרכבי, בפני הנוכחים את חשיבות הצורך של המועצה בתכנית מתאר כוללנית, זאת מול האתגרים עימם מתמודדת המועצה בהווה ועימם היא תצטרך להתמודד בעתיד, לאור הצמיחה הדמוגרפית והשינויים האזוריים.

"לרמן תכנון עיר ואזור" אשר נבחרו לתכנן את התכנית שמנוהלת על ידי החברה הכלכלית יואב, הציגו בפני הנוכחים את משמעויות תכנית המתאר הכוללנית על עתידה של המועצה ועיצובה.

משם התפצלו האורחים לשתי קבוצות דיון בהם העלו צרכים, שאלו שאלות ונתנו נקודות חשיבה לצוות המתכננים.

תכנית המתאר מלווה בוועדות היגוי רחבות של כל משרדי הממשלה וגורמים בעלי עניין. בשלב הראשון לומד הצוות את תמונת המצב של המועצה והיישובים המרכיבים אותה ואוסף לצורך כך מידע רב מגורמים שונים.

כחלק מתהליך הלמידה לומד צוות התכנון גם את התוכניות הקודמות שהוכנו במועצה: התכנית האסטרטגית לפיתוח קהילתי-מוניציפאלי והצעדים שנעשים ליישומה, תכניות אב ומתאר קודמות ותכניות ארציות ואזוריות בתחומים שונים שיש להן השלכות על המועצה. הכנת תכנית המתאר תלווה בכל שלביה בתהליך שיתוף ציבור וכל התושבים יכולים לקחת בו חלק.

תכנית המתאר מהווה הזדמנות עבור המועצה האזורית יואב ותושביה לחשוב מחדש על  הפיתוח העתידי של מרחב המועצה ועל עתיד היישובים המרכיבים אותה.

צוות התכנון יבחן במהלך הכנת התכנית, ביחד עם המועצה ותושביה כיצד ניתן להתמודד בצורה מיטבית עם מגבלות ואיומים וכיצד ניתן למנף את היתרונות של האזור לטובת פיתוח המועצה, פיתוח וחיזוק הישובים ויצירת איכות חיים חברתית-כלכלית וסביבתית עבור תושביהם.

 הפסיפס האנושי והחברתי המגוון המאפיין את יישובי המועצה וההון האנושי שלה, מחייב התייחסות בתכנית מתאר למימד החברתי, כחלק בלתי נפרד המוביל את תהליך התכנון.

התכנית מהווה נדבך חשוב נוסף לתהליך הכנת תכניות אסטרטגיות ותכניות אב יישומיות המקודמות על ידי המועצה בשנים האחרונות ולתהליכי שיתוף הציבור שהתקיימו ומתקיימים בה. כפועל יוצא, תכנית המתאר הכוללנית מלווה בהליך שיתוף ציבור וזאת על מנת לאפשר לתושבים, לבעלי תפקידים ולבעלי עניין בישובים לקחת חלק בתהליך ובכך להפוך מגורם מושפע לגורם משפיע. שיתוף הציבור נעשה כבר מהשלבים הראשונים ומלווה את התכנית בשלביה השונים.

"חשוב להדגיש כי מועצה אזורית יואב, חלוצה בתחום, אין כיום אף מועצה אזורית שיש בידיה תכנית מתאר כוללנית. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה, לתושבים ובעלי התפקידים שהגיעו במיוחד. זוהי סנונית ראשונה בדרך ארוכה שתשתלם לכולנו." סיכמה ראש המועצה.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה