צוותי החירום החדשים בישוביםמרכז חוסן של המועצה האזורית חוף אשקלון הקים בחודש האחרון שלושה צוותי צח"י חדשים: במושבים תלמי יפה, ניר ישראל ומבקיעים. צח"י הוא למעשה צוות חירום יישובי, אשר מהווה צינור בין המועצה ועובדיה לבין התושבים בישוב בזמן חירום.

צח"י ניר ישראל

לאורך כל השנה המועצה האזורית חוף אשקלון מקיימת בשיתוף פיקוד העורף ומחלקת הביטחון תרגולים וריענון הנהלים של מעבר משגרה לחירום, לרבות התנהלות בחירום בהתאם לתרחישי ייחוס שונים. חלק נכבד מהיערכות זו ממלא גם מרכז חוסן, שנועד לפעול בחירום ולגרום לעמידה איתנה של התושבים- העורף.

יחד עם זאת, מרכז חוסן פעיל במיוחד לאורך כל השנה במסגרת האגף לשירותים חברתיים וגם בשגרה מקיים פעילויות מגוונות עם הקהילה וילדיה. לאחרונה, למשל, הקים מרכז חוסן בשיתוף הקהילה "גן מוסיקלי" בחורשת האקליפטוס שבקיבוץ זיקים עם כלי נגינה גדולים, כמו תופים, קסילופון ועוד.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, בירך את העוסקים במלאכה ואמר: "הקמת שלושת הצוותים החדשים רק מבהירה שאנו לא שוקדים על השמרים ונערכים כל העת לחירום והמשימה החשובה היא חיזוק חוסנה של הקהילה".

מנהלת מרכז חוסן, שירה אמית רייניץ, הוסיפה: "מרכז חוסן רואה חשיבות עליונה בשימור ופיתוח צוותי חירום ישוביים, אשר נותנים  מענה מידי לקהילה בזמן חירום. תודה למתנדבים שלנו, אשר שותפים מלאים לעשייה לאורך כל השנה, לראש המועצה, לקב"ט, למנהל האגף לשירותים חברתיים ולכל העוסקים במלאכה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה