ליבנה מציע בין היתר גישה מהפכנית ללימוד השפה האנגלית. לדבריו, השפה האנגלית זכתה באופן לא רשמי למעמד של שפה בינלאומית ולכן היא זוכה ליחס רציני מצד משרד החינוך. לתפיסה הזו גם שר החינוך, נפתלי בנט, שהחליט לעודד גישות חינוכיות יצירתיות שמטרתן לחזק את לימודי השפה האנגלית בקרב תלמידי ישראל. ליבנה אף מרחיק לכת ואומר כי יש ללמד את השפה האנגלית כבר בגיל הרך, "אין מחלוקת שמדובר בשפה שימושית שמסייעת בלימודים האקדמיים, בעסקים ובקשרים בינלאומיים. כל המחקרים מראים שהגיל הטוב ביותר לרכוש שפה חדשה הוא גיל הגן".

לדברי ליבנה, מערכת החינוך בחוף אשקלון פועלת מתוך קיבעון מחשבתי והיא קפואה במקום כבר זמן רב מדי, "יש לנו מורים מצוינים ואנשי חינוך שעובדים עם הנשמה ויש להם ניסיון רב, אבל מה לעשות שהם עובדים במערכת חינוך שמרנית ולא יצירתית שלא מביאה לידי ביטוי את היכולות שלהם", אומר ליבנה. לדבריו, יש לעודד כמה שיותר גישות חינוכיות יצירתיות והמועצה חייבת לאתר תקציבים גדולים כדי לאפשר  הלכה למעשה את יישום הרעיונות החדשניים במערכת החינוך. "מערכת חינוך חייבת לגלות גמישות ודינמיות. אסור  לה לקפוא במקום. עובדה מצערת היא שאנו חווים רק נסיגה לאחור בהישגים שלנו בתחום", אומר ליבנה.

עוד הוא אומר כי יש צורך לעשות שינויים גם בגישה של אגף החינוך במועצה לתעודות הבגרות.  "יש רדיפה אחר אחוזי מקבלי תעודות בגרות ופחות על איכות תעודת הבגרות. מה שקורה לנו בפועל הוא שאחוזי מקבלי תעודת הבגרות נמוך ביחס לממוצע הארצי בקרב בתי הספר דוברי העברית. חמור מכך איכות תעודת הבגרות נמוכה ולכן פוגעת בסיכויים של הבוגרים שלנו להתקבל לאוניברסיטאות נחשבות ולפקולטות החשובות. לא רק הכמות חשובה. לא פחות חשובה האיכות. מה הטעם שלאחר הצבא הבוגרים שלנו נאלצים לעשות השלמות במכינות כדי לשפר את איכות הבגרות שלהם במטרה להתקבל לפקולטות המעניינות שהם חפצים להגיע אליהן?" תמה ליבנה. 

 רונן ליבנה