נער מטוסון ביקש לחגוג את בר המצווה בחוף אשקלוןהשבוע, עזרא הלפרט הגשים את בקשתו לחגוג את בר המצווה עם משפחתו במועצה האזורית חוף אשקלון.

 עזרא, חבר הקהילה השותפה לחוף אשקלון בטוסון, ארה"ב, ציין את המאורע החשוב בחבל הארץ הדרומי יחד עם חברי פרויקט "שותפות ביחד".

הטיול המשפחתי נפתח עם ביקור במושב נתיב העשרה. עזרא ומשפחתו הגיעו לסטודיו של האמנית צמרת זמיר, שמעו את סיפורה האישי ואת סיפורו של פרויקט "נתיב לשלום", חומת הגבול מקושטת הפסיפס. חברי המשפחה צבעו חלקי פסיפס שישולבו בפרויקט חדש של השותפות ב"שביל האור מחוף אל חוף", שביל טיול חדש של המועצה האזורית חוף אשקלון. רויטל לביא, נציגת המועצה בשותפות, העניקה סקירה על השביל המתפתח ועל האזור.

 

בחומת הגבול חברי המשפחה הדביקו חלקי פסיפס שנצבעו על ידי תלמידי בית הספר היהודי בטוסון. עזרא, נער הבר מצווה, זכה להדביק חלק פסיפס מיוחד, שנכתבו בו משאלות, ברכות ואיחולים של החיילים המשרתים במקום.

 

מנתיב העשרה המשיכה המשפחה למפגש וארוחת ערב עם משפחות וולין ושווגר ממושב כוכב מיכאל, אשר ילדיהם ציינו גם הם בר מצווה בשנה האחרונה. מפגש המשפחות היה מרתק והשיח הפליג  לעץ השורשים המשפחתי של כל משפחה, חגיגות הבר מצווה האותנטיות של כל אחד, והחיים בקהילות השונות.

 

את השיחה חתמה רות וולין בסיפור על הדרך שבה נוצר הקשר עם השותפות, דרך פרויקט "ירח משותף" המחבר בין משפחות בקהילות. היא סיפרה  על החיבור אשר אפשר להם ללמוד ולהכיר יותר את הקהילה בטוסון ועל המפגש הזה אשר מחבר הכל יחד. "בסוף....כולנו חלק ממשפחה אחת גדולה", אמרה.   

 

 

 

מצ"ב תמונות. צילום: 'שותפות ביחד'.

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה