זה התחיל בנובמבר 2015. ס' מכפר ורבורג החליט לצאת לשירות צבאי משמעותי והגיע ליחידת יהלם של חיל ההנדסה הקרבית. "לא הכרתי את היחידה לפני כן", אבל היום אני מרוצה מאוד", הוא אומר. ביום העצמאות הוא יקבל את אות מצטיין נשיא על היותו דוגמא ומופת לשאר החיילים ביחידה.

 

יהלם בצה"ל נחשבת ליחידת עלית של הצבא, ומהווה את הסמכות ההנדסית הגבוהה ביותר בצה"ל. היא פועלת עצמאית אך גם מסופחת ליחידות אחרות בצה"ל, ומשנה לשנה נפח פעילותה גדל עד כדי החלטה להפוך אותה לאגד הנדסי. בין תפקידיה: הריסות מדויקות, פיצוץ מבנים, חבלה בתשתיות אויב, טיפול בחומרי נפץ, הכנת מטענים ופצצות. בנוסף, היא מנטרלת מטענים, מסלקת פצצות, מנקה שדות ממוקשים, פועלת בים וביבשה, לוחמת מנהרות טרור והברחה ועוד.

 סמר ס- צילום דובר צה"ל

יעילותה של היחידה הובילה לפיתוח עצמי של אמצעים ושיטות בתחום ההנדסה. אנשים מכשירים  לוחמים ביחידה, בחיל ההנדסה ובצה"ל בתחומים הרלוונטיים.

ס', כיום בדרגת סמ"ר, הצטרף ליחידה משום שרצה להיות בקרבי. אחיו שירתו אף הם בתפקידי לוחמה בים וביבשה, כך שאת ההשראה והמוטיבציה הוא הביא מהבית.

ביום עצמאות הוא יקבל את ההוקרה על שירותו. בין היתר, נאמר בהחלטות לגביו כי סמ"ר ס' הוא "שקדן הנרתם תמיד למילוי משימותיו השונות. סמ"ר ס' מגלה חריצות ומנהיגות ובעל מוטיבציה רבה לתרום ובכך מהווה דוגמא ומופת לשאר החיילים ביחידה".

 

 

 

.