רמי לוי מורה מתיכון "שקמה " במועצה האזורית חוף אשקלון זכה בפרס מצטיין משרד החינוךרמי לוי, מורה מתיכון "שקמה" בקיבוץ יד מרדכי, קיבל בשבוע שעבר אות הוקרה מנשיא המדינה ראובן ריבלין ומשר החינוך נפתלי בנט, במסגרת אירוע השיא של מערכת החינוך: 70 שנות חינוך בשנת ה-70 לעצמאות מדינת ישראל.

רמי לוי,  מורה בתיכון שקמה בעל ותק של 25 שנה בסדנת האמנות ב"שקמה", השייכת למועצה אזורית חוף אשקלון ובאחריות המינהל לחינוך התיישבותי, הוא אחד מבין 70 אנשי חינוך ו-70 תלמידים מצטיינים מכל הארץ שזכו להוקרה המיוחדת.

לוי אמר לאחר הטקס: "אפשר להתקדם עם התלמיד למחוזות אחרים ולעודד חשיבה יוצרת מחוץ לקופסה". שר החינוך: "אתם הצמרת של מדינת ישראל, נבחרת המחץ שלנו". אירוע השיא של מערכת החינוך, במסגרת 70 שנה לעצמאות ישראל, התקיים בבניני האומה בירושלים ביום רביעי שעבר.

האירוע, במעמד נשיא המדינה ושר החינוך, כלל הענקת תעודות הוקרה וספרים לאנשי החינוך, הענקת ספרים ויום טיול ברחבי ירושלים. בחלק השני, התקיים טקס הצדעה למערכת החינוך ומופע מוסיקלי. מנהלת תיכון "שקמה", אופירה גל, נימקה במכתב ההמלצה לוועדת הפרס את מעלותיו של המורה רמי לוי: "רמי ניחן ביכולת הכלה אין סופיים. ייחודו, ביצירתיות ובנתינה. רמי מקדם את כל התלמידים שמגיעים לסדנה, מעניק הזדמנות שווה לכולם ומצליח לראות נקודות חוזק בכל אחד מן התלמידים ומהם להתקדם ולהתפתח. הסדנה של רמי היא מותג בבית הספר.

זהו מקום עלייה לרגל ותלמידים רואים במקום בית. הם מגיעים לסדנה בכל שעות היום, נכנסים גם בשעות פנויות, אם יש ועובדים מתוך עניין. זאת בזכות רמי שמצליח, עבור כולם לאהוב את המקצוע להשקיע ולהצליח". עוד ציינה המנהלת אופירה: "אצל רמי כולם מצליחים. הטבעיות, הפשטות והצניעות הם סוד ההצלחה הבין אישית של רמי בנוסף למקצוענות ויצירתיות שאופיינית לאדם שעוסק באמנות בכלל ולרמי בפרט". רמי לוי (66) נשוי ואב לשני ילדים ומתגורר בקיבוץ רוחמה, אמר לאחר הטקס: "זה כבוד גדול. בסופו של דבר, התחושה שלי היא שאני חלק ממערכת ואני חב גם את הכבוד שנתנו לי לצוות ביה"ס.

אני חושב שאנחנו חיים בתקופה שחייבים להחליף 'דיסקט' ולחשוב איך אנו מתחברים וגורמים לנוער של היום להיות מסוקרן יותר, אחראי יותר ולהגיע לביה"ס לתחושה של רצון להצליח וגם לייצר תחושה חיובית, שאפשר להתקדם עם התלמיד למחוזות אחרים ולעודד חשיבה יוצרת מחוץ לקופסה". שר החינוך, נפתלי בנט אמר בטקס: "אתם הצמרת של מדינת ישראל, נבחרת המחץ שלנו.

יש כאן ביטוי לכל הגוונים בחברה הישראלית, עם אופטימיות שיש רק למורים נפלאים". שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך אמר כי "הערב הזה הוא רגע של גאווה וקורת רוח לחברה שלמה. נחת על הישגים מרשימים ומיוחדים שצברו מורים ותלמידים. המורים הוכרו כמצטיינים לא רק על הנחלת הידע והערכים אלא גם על אהבה ונתינה".

לחשוב מחוץ לקופסה. לוי במעמד קבלת האות עם מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, צילום: חורחה נובומינסקי

קרדיט צילום : חורחה נובומינסקי

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה