מנהלת אגף החינוך בניורק

הסיורים כללו ביקור באתר המהגרים היהודים הראשונים וכיצד הקימו קהילות, בתי ספר, מערכת תקשורת ועוד. ד"ר אילן אזרחי הסביר למשלחת על האתגרים של להיות יהודי- אמריקני בעיקר בגיל הלימודים בקולג'. המשלחת למדה על התמודדות הקהילה היהודית כמו התבוללות ומניעתה, שימור וטיפוח היהדות.

יפית סיפרה שהמשלחת ביקרה בבתי ספר ונפגשה עם תלמידים, פגשו סטודנטים מאוניברסיטת קולומביה ועוד. בניו ג'רסי פגשו את נציגי הקהילה הישראלית שחוששת לעתיד זהות ילדיהם ובשל כך מקיימים פעילויות לחיזוק המורשת. יפית סיפרה שהתארחה במהלך השבת אצל משפחת שפירא, שאירחה את פרופ' רות וייז יו"ר קרן אביחי, שכיהנה כראש חוג ללימודי יידיש באוניברסיטת הרווארד והשבוע קיבלה פרס ממדינת ישראל על היותה אחת מ-70 אישים אמריקנים שהשפיעו לטובת המדינה.

יפית: "את היום האחרון למסע התחלו במפגש בחברה לייעוץ אסטרטגי. לקחנו מספר רעיונות לשדה החינוכי ולעבודה בתוך בתי הספר וצוותי החינוך". אירוע השיא של המשלחת היה השתתפות בצעדת תמיכה בישראל בנוכחות אלפי אנשים. "זה היה מחזה מדהים ומרגש, חוויה של פעם בחיים. כל בתי הספר, הקהילות, הזרמים ממדינות ארה"ב לצד סנאטורים אמריקנים וישראלים הגיעו לתהלוכה" סיכמה יפית.