יום קהילה ומשטרה בבית הספר באר גניםיום קהילה ומשטרה התקיים בשבוע שעבר (ה') בבית הספר באר גנים של המועצה האזורית חוף אשקלון. היוזמה שייכת למש"ק ניצן-באר גנים, רס"מ גבריאל כהן בשיתוף מנהלת בית הספר, רות לזר. אחת לשנה, נערך יום כזה במוסד חינוכי אחר במועצה.

היום החל עם תצוגת תכלית של יחידת הפרשים: שני סוסים הציגו את יכולותיהם לפיזור הפגנה. לאחר מכן, יחידת הכלבנים הדגימה כיצד הכלב המאולף מוצא בקלות בין השיחים כלי נשק עטוף בחולצה. הרובוט של יחידת החבלה, אשר מתופעל במקרים של חפץ חשוד, הלהיב במיוחד את הילדים ולוחמי האש פתחו את זרנוק המים וציננו מעט את החום הקיצי.

צילום : יאיר הרוש

לאחר מכן עברו התלמידים בין התחנות ולמדו על אביזרי השיטור הימי (למשל מצוף מיוחד), משמר הגבול (ערכת מחסום), הזיהוי הפלילי (התלמידים התנסו בטביעות כף היד על דף), מד"א (בדיקת לחץ דם וכו'), חברת החשמל (ציוד חילוץ עם כבל נגרר) ולוחמי האש (מספריים חותכות מתכת ולבוש חסין אש) ועוד.  מנהלת בית הספר, רות לזר, סיכמה:  "זה היה יום פעילות חוויתי לילדים ואחת המטרות בחינוך היא להראות את העולם האמיתי. אני חושבת שהיום הזה הדגים זאת היטב וגם הכירו את הגורמים שאחראיים על הביטחון וההצלה פנים מול פנים. אני חושבת שהיתה 'תחרות' קשה בין התחנות והכל היה מעניין. זו יוזמה נפלאה".

צילום : יאיר הרוש

מטרת היום זה היתה להדק את הקשר בין הקהילה למשטרה ולהציג לילדים את פעילות המשטרה  וכוחות החילוץ וההצלה: כיבוי אש, חברת חשמל, מש"קים, יחידת הסיור, אגף התנועה, יחידת החבלה, יחידת הכלבנים, יחידת הפרשים, משמר הגבול, יס"מ, השיטור הימי והצוללנים.

צילום : יאיר הרוש

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה