משרד החינוך פרסם היום (ד') את נתוני מערכת החינוך לשנת תשע"ז, אשר חושף את תמונת המצב הרשותית בתחום החינוך לכל הרשויות במדינה. מהדו"ח עולה כי המועצה האזורית באר טוביה מציגה נתונים גבוהים ביחס לממוצע הארצי ולרשויות האחרות בשנת 2017.

להלן הנתונים העיקריים:

  • 80.2% זכאות לבגרות במועצה, לעומת 68.2% זכאות בממוצע הארצי.
  • 18.3% מהזכאים בעלי תעודת בגרות הכוללת בגרות במתמטיקה 5 יח"ל, לעומת 14.3% בממוצע הארצי.
  • 46.4% מהזכאים הינם בעלי תעודת בגרות הכוללת בגרות באנגלית 5 יח"ל , לעומת 35.7% בממוצע הארצי.
  • עליה של 4% בזכאות לבגרות בשנת הלימודים תשע"ז.
  • אחוז הנשירה ממסגרות הלימודים העל-תיכוניות במועצה עומד על 0.9% בלבד.
  • 98.5% גיוס בקרב הבנים במועצה  !

 

 במועצה פועלת ועדת היגוי לכלל מערך החינוך, שבה משמשת כיועצת דלית שטאובר, לשעבר מנכ"לית משרד החינוך, שמים את החינוך בראש סדר העדיפויות ומזרימים תקציבים. נתוני הניגשים לבגרות לצד השיפור בציונים, משקפים את ההשקעה הגדולה של המועצה בחינוך, ומהווים עדות נוספת לכך שבבאר-טוביה יש בני-נוער מצוינים.

 בתגובה לדו"ח זה, שיגר ראש המועצה מכתב תודה והערכה לכלל צוותי החינוך של תיכון מקיף באר טוביה ובו הוא שיבח אותם על פועלם ועל תחושת השליחות החינוכית בה הם פועלים ביום יום. תחושת שליחות זו, בשילוב עם השקעותיה האדירות של המועצה בתחום החינוך, הם שמניבים תוצאה חד-משמעית – הצלחות והתקדמות בכל הפרמטרים.

בנוסף, ציין לשבח את נכונותם והתגייסותם המלאה לקחת חלק פעיל ולהשתלב בתוכניות הפדגוגיות החדשניות אשר יזמה המועצה המגדילים משמעותית את אפשרויות הבחירה של התלמידים ויובילו את בית הספר למוסד חינוכי חדשני ואטרקטיבי לכולם.

התוצאות המדהימות וההכרה בהן הם הפרס האמיתי של כולנו – עלו והצליחו.

 דוח נתונים