מיצג אומנותי פינה בטבע "שביל האור"-בגבעת חוליקאתתלמידי שותפות "ביחד" של חוף אשקלון- קרית מלאכי- טוסון,הכינו מיצג אומנותי על "שביל האור" בגבעת חוליקאת. היום התבצע טקס הסרת הלוט במעמד תלמידים מהמועצה האזורית חוף אשקלון וזוג התורמים הראשיים של הפרויקט- רון ודיאן ויינטרוב מארה"ב. בסיום, נטעו השניים שני עצי תאנה.

תכנית שותפות "ביחד" של הסוכנות היהודית פועלת משנת 1995 בין קרית מלאכי, חוף אשקלון והקהילה היהודית בטוסון שבאריזונה, ארה"ב. השותפות מקדמת פרויקטים שונים בקהילות כמו חינוך, תרבות, רווחה, פיתוח איזורי, זהות יהודית וקשרי גומלין.

במטרה לפתח את תחום האומנות במרחב הציבורי בשיתוף הקהילה, המועצה האזורית חוף אשקלון העניקה לשותפות "ביחד" נקודה בטבע על גבעה 138 חוליקאת, אותה יוכלו הקהילות לפתח יחד. חוליקאת נמצאת למעשה על "שביל האור", פרויקט סביבתי של המועצה, שהוא למעשה שביל טיול (בחלקו מציע סינגלים לאופניים) המשתרע על פני 55 ק"מ מחוף ניצנים ועד חוף זיקים ועובר בין יישובי המועצה.

 בצילום- הזוג ויינטרוב עם תלמידים ועמודי הטוטם.

האלמנטים הנבחרים לפרויקט האומנות במרחב הם עמודי טוטם. ראומה נחמיאס, אומנית קרמיקה ממושב כוכב מיכאל, שהובילה סדנאות אומן עם כיתות נבחרות מתוכנית הדגל של השותפות, הדריכה את התלמידים בתהליך היצירה, כאשר כל כיתה יצרה עמוד טוטם המספר על קהילות השותפות בדרך ייחודית.

תלמידי "חופים" יצרו טוטם בנושא הים והחופים של המועצה, תלמידי "ניצן" יצאה למשימת צילום סביב השאלה: מה מסמל את הקהילה שבה אני חי? הצילומים עובדו על ידי התלמידים לתבליטים על גבי צילינדרים שחוברו יחד לכדי טוטם אחד מפואר. תלמידי תיכון "שקמה", בשיתוף, תלמידי בית הספר היהודי בטוסון, יצרו במהלך הקיץ האחרון טוטם בהשראת פרויקט קשרי בתי ספר של השותפות בו לקחו חלק. 

מייצג אומנותי שביל האור צילום יאיר הרוש

אורי ינאי, תלמידת כיתה ט' בתיכון, סיפרה: "בחרנו לכתוב את המילה "חברות" על החלק שלנו בטוטם מכיוון שהיא מסמלת בדיוק את התוכנית של השותפות. השקענו מזמננו כדי להכירם ויצאנו עם חברים לחיים!"

 מייצג אומנותי שביל האור צילום יאיר הרוש

בני הזוג רון ודיאן ויינטרוב מטוסון הם התומכים הראשיים של הפרויקט. השבוע הם ביקרו במועצה, קיבלו הסבר על "שביל האור" ולאחר מכן השתתפו בטקס הסרת הלוט של יצירת האומנות במעמד תלמידים ונציגים מהמועצה. רון ודיאן הנרגשים אמרו: "מרגש לראות את הנקודה של השותפות על שביל האור פורחת ומתמלאת צבע ויצירה מקורית ועוד יותר, העובדה שהיא נעשתה על ידי ובעבור קהילות חוף אשקלון, הקהילה השותפה שלנו, שחשובה לנו כל כך!". השניים זכו לנטוע גם שני עצי תאנה בארץ ישראל, בסמוך לעמודי הטוטם.

 

מידי שנה, יצטרפו קבוצות חדשות של מבקרים ופעילים בשותפות אשר יטביעו גם הם את חותמם ביצירות אומנות ייחודיות ומגוונות שיעניקו לנקודה את אופייה הייחודי כנקודה של חיבור בין אנשים, בין קהילות. 

בינתיים, ניתן להגיע ולבקר באתר באמצעות אפליקציית WAZE: רישמו גבעה 138 ותוכלו לנסוע בדרך נופית קסומה בין עצי פרי אשר תוביל אתכם לנקודה, שנמצאת למרגלות גבעה 138 מצד שמאל . הגעתם? שלחו לנו תמונה בנקודה ותייגו אותנו

https://www.facebook.com/P2G-Hof-Ashkelon-Kiryat-Malachi-474596552605755/?pageid=555106121173149&ftentidentifier=1129012953830775&padding=0

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה