מושב סגולה זוכה בחמישה כוכבי יופי"תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל" מושב סגולה תתמודד על התואר הנכסף דגל היופי בבית ישובים במועצות אזוריות.

 

תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה, הנערכת בחסות משרד הפנים, הינה אחת מהבולטות ביותר שבתחרויות המועצה לישראל יפה. היא נערכת מדי שנה החל משנת 1993, ומשתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וישובים במועצות אזוריות, המתמודדות על קבלת כוכבי היופי של המועצה, כל אחת לפי סיווגהּ.
 
מספר הרשויות המקומיות המשתתפות בתחרות הולך וגדל מדי שנה, דבר המעיד על הצלחה רבה בהגשמת יעדיה של התחרותהטמעת ההכרה בחשיבות טיפוח הסביבה לאיכות החיים של התושבים. את המסר אותו מעבירה התחרות לראשיה ישובים ניתן לבטא בסיסמה, "הבית לא נגמר במפתן הדלת", או במילים אחרות - כל תושב בכל ישוב זכאי להרגיש כי המרחב הציבורי בו הוא חי הוא חלק מביתו, ולראות אותו מטופל בצורה הולמת.
 
התחרות מעודדת פיתוח של הסביבה העירונית עלפי העקרונות המודרניים, המכתיבים יצירת שיווי משקל נאות בין הבנייה האורבנית לטיפוח הריאות הירוקות. זאת, תוך כדי הקפדה על מניעה של מפגעים סביבתיים וחזותיים והנעת תהליך של שיפור מתמיד באיכות חיי התושבים.
 
רשויות רבות הפכו את ההשתתפות בתחרות למסורת, דבר שתוצאותיו ניכרות בחזותן של אותן הרשויות. התושבים הגרים ב"קריות היפות", למיניהן, נהנים מהשקעה באיכות החיים המתבטאת בניקיון היישוב, בשמירה על ערכי הטבע והנוף ובטיפוח הרחובות, הגנים ושאר הפינות במרחב הציבורי בישוב.

השנה מבין כל היישובים שהשתתפו בתחרות , מושב סגולה ממועצה אזורית יואב, היא הזוכה בחמישה כוכבי יופי של התחרות. ולכן היא תתמודד גם על התואר הנכסף 

  "דגל היופי בבית ישובים במועצות האזוריות " תוצאות התחרות יפורסמו בסוף חודש נובמבר.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה