חברי המשלחת התארחו ולנו אצל משפחות מארחות מקרב תושבי המועצה .
המשלחת בהם 44 חברים מטעם מרכז ישראל בטוסון, ביקרו בביה"ס 'ניצן' וזכו לקבלת פנים חמה ואוהבת של התלמידים ומנהלת ביה"ס, איזבל שרון.
במהלך הביקור פגשו את תלמידי כיתות ג' ו-ו', כיתות המשתתפות בפרויקט קשרי בתי ספר עם הקהילה השותפה בטוסון ובתום המפגש המרגש העניקו משלוחי מנות לכבוד פורים עבור חבריהם שמעבר לים.

 

בקיבוץ יד מרדכי ערכו סיור רכוב בכל האתרים ההיסטוריים המלווים את הקיבוץ מקום המדינה. ובמושב נתיב העשרה הדביקו על חומת הגבול חלקי פסיפס שנצבעו ע"י ילדים מטוסון ושמעו על אורח החיים סמוך לגבול. משם המשיכו ל'שביל האור', שביל טיול לאורך המועצה האזורית חוף אשקלון ובגבעה 138.5, חוליקאת, המתינה לחברים ארוחה כיד המלך שהוכנה בשטח על ידי שפים, תושבי חוף אשקלון, שעתידים לצאת במשלחת גומלין של שפים בטוסון במהלך חודש מאי.

 

ראש המועצה, יאיר פרג'ון, סקר את האזור עבור האורחים וציין את חשיבות הקשר שלנו למקום ושיתוף הפעולה הפורה עם חברי הקהילה. למרגלות הגבעה חברי המשלחת נטעו עצים וחנכו את 'פינת השותפות' בשביל האור, פינה המייסדת את הקשר האמיץ בין הקהילות מטוסון וחוף אשקלון. בהמשך מתוכננת פעילות קהילתית שתוביל לחיזוק הקשר בין הקהילות.

 

יצחק עמר, יו"ר השותפות: "מרגש מאוד לראות את המשלחת הגדולה שהגיעה לבקר באזור ואת המשפחות המארחות שפתחו את ביתם בחום ובשמחה גדולה. הכנסת אורחים זו, ממחישה בצורה הטובה ביותר את הקשר החזק בין הקהילות והפעילות הענפה של השותפות באזור."