מדי שנה בית הספר שקמה מקיים  יום הכרות עם מגמות האומנות הנלמדות בתיכון , אתמול התקיים מפגש עם מגמת הקולנוע אשר הפגיש בין מאות התלמידים לתחום היצירה הקולנועית.

היום נפתח עם שיעור אישי  אשר בו מחנכי הכיתות  והתלמידים שיתפו וסיפרו על הסרט שאהבו והשפיע על חייהם .במסגרת המפגש התארחו 4 במאים והציגו את הסרטים שיצרו וניהלו דיון מעמיק עם התלמידים על תהליך היצירה : הבמאי אורי בראון הציג את סרטו '10% ילדה שלי', הבמאי דני רייספלד הציג את סרטו 'פנתר לבן', הבמאי יבגני רומן סיפר על סרטו 'איגור ומסע העגורים' והבמאי איתי לב הציג את סרטו 'גיבורים קטנים'.

במסגרת הפרויקט הקולנועי '48 דקות' התלמידים התחלקו לקבוצות וקיבלו חפץ ומשפט שחייב להופיע בתסריט קצר שעליהם לכתוב ולצלם תוך 48 דקות.  בכל הסרטים הופיעו זוג משקפיים והמשפט 'לכל אחד יש מקום'... את היצירות הסופיות העלו התלמידים לערוץ היוטיוב .

 צילום מ.א חוף אשקלון.

מנהלת ביה"ס שקמה, ורד פלמנבאום: " זכינו ביום שיא חינוכי וחוויתי אודות לשיתוף הפעולה הפורה בין הצוות החינוכי והתלמידים. הנאת התלמידים ממחישה את חשיבות הלמידה החווייתית".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "קולנוע הוא הרבה יותר מסרט. אני מברך את ביה"ס והתלמידים על ההזדמנות הנפלאה הזו להתנסות ביצירה ואומנות".