קייטנה וירטואלית: מכניסים את הטבע הביתהבימים אלו לא ניתן לצאת ולטייל, אבל אפשר להזמין את הטבע לגינה ולחצר, במסגרת קייטנת צפרות וירטואלית ביזמת מועצות אזוריות הערבה התיכונה ותמר

צילום-אלירז דאי

המועצות האזוריות הערבה התיכונה ותמר, חברו לפרויקט עבור המשפחות במועצות, לפרויקט שמוביל צוות "חממת הערבה" ומכון דוידסון, לקייטנת צפרות מקוונת. "חממת הערבה", הינה חווה חקלאית הפועלת בתחנת 'יאיר' במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וייעודה חינוך לחקלאות וללימודי סביבה.

המשפחות נרשמו באתר בגוגל ללא תשלום וקיבלו על ידי שליח אריזה עם חלקים לבניית מתקן האכלה לציפורים וכן הצעות לבניית מתקני האכלה נוספים מסוגים שונים, כולל הוראות התקנה. מגשי ההאכלה הוכנו במכונת הלייזר של "חממת הערבה".

כל משפחה שנרשמה צורפה לקבוצת הוואטסאפ "מכניסים את הטבע הביתה- קייטנת צפרות בערבה", בעזרתה קיבלו המשתתפים בכל יום תכנים ללמידה בנושאי צפרות.

בנוסף, המשתתפים העלו בפייס בוק הקבוצתי צילומים של המתקנים שהכינו ובמידה והציפורים ביקרו במתקן, תיעדו ושלחו בקבוצה, כך שכולם יכלו לשמוח. כמו כן, תיערך תחרות עיצוב מתקני האכלה (נושאת פרסים) ותחרות צילום ציפורים וטבע בחצר הבית ויתקיים חידון יומי.

הפעילות תמשך גם לאורך חופשת הפסח ובסיומה יתואם מפגש זום/יוטיוב לייב עם ד"ר עודד קינן, מנהל "חממת הערבה" ללימודי מדע, חקלאות וסביבה בערבה התיכונה, לסיכום הפעילות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה