בטחון ניר עם

אחרי כמה שעות שהשקט נשמר אך היה שקט מתוח זה היה רק עניין של זמן שהירי התחדש. אותרה נפילה בשטחים פתוחים של קיבוץ ניר עם. בנוסף, רסיסים של יירוטים נחתו ברחבי קיבוץ ניר עם. נזק נגרם לרכוש. 

אתמול פיקוד העורף ביטל את הלימודים באשקלון, בנתיבות, בשדרות וביישובי חוף אשקלון, שער הנגב, שדות נגב ואשכול, ו-65 אלף תלמידים נשארו היום בבית.

כמוכן הבוקר צה"ל הורה על סגירת כבישים מרכזיים בעוטף עזה, בהם כביש 4 מקיבוץ זיקים ועד נתיב העשרה, כביש 34 מיד מרדכי ועד קיבוץ ארז וכביש 232 ממפלסים ועד כפר עזה מחשש לירי נ"ט.

בזמן שהשליח הקטארי מחלק 12 מיליון דולר לחמאס (סכום חסר תקדים מאז החלו מזוודות המזומנים לעזה) , תושבי הדרום תחת מצור - תלמידים נשארו בבית וכך מרבית הוריהם, צה"ל סגר כבישים, הופסקו תנועת הרכבות בין אשקלון לבאר שבע , הנהגים מתבקשים שלא לעצור בשולי הדרך. מערכת החינוך ברוב אזורי הדרום הושבתה, אירועים יתקיימו רק במקומות סגורים.

תנועת הרכבות בין אשקלון לבאר שבע הופסקה, והתחנות בשדרות, אופקים ונתיבות לא ייפתחו לנוסעים. כמו כן, הרכבות מרעננה לבאר שבע יסתיימו בתחנת אשקלון. נוסעים לבאר שבע יצטרכו להשתמש בקו המזרחי שעובר דרך לוד, קריית גת ולהבים-רהט.

-

במצרים ובאו"ם מנסים לייצר משוואת הפסקת אש, לפיה עזה תספוג בשקט את התגובה הישראלית הצבאית הצפויה בזמן הקרוב, ואם כך יהיה - לאחריה ישוב השקט כששני הצדדים יהיו מחויבים אליו. המקור ציין כי לא ברור לפי שעה אם הג'יהאד האיסלאמי יקבל את המשוואה המוצעת.