אחרי ראש מערך הרקטות של הג'יהאד - גם ראש מערך הנ"ט של חמאס חוסלצה״ל סיכל את מפקד מערך הנ״ט של העיר עזה לפני זמן קצר, כלי טיס של צה"ל סיכל את מפקד מערך הנ"ט של העיר עזה, איאד פתחי פאיק שריר, ששימש כפעיל בכיר בארגון הטרור חמאס והוציא בעבר מספר פיגועים במתווה נ״ט לעבר שטח ישראל.מערך הנ״ט של העיר עזה היה במוכנות לביצוע פיגוע במתווה נ״ט בזמן הסיכול.
כחלק מהתקיפות, הופצצו עשרות רבות של בורות משגרים של חמאס והג'יהאד האסלאמי. על פי דובר צה"ל, שלושה גדודי חמאס נותרו ללא יכולת שיגור רקטי.

חיסול ראש מערך הנ"ט של חמאס בעזה | דובר צה"ל

מוקדם יותר במבצע משותף של צה"ל והשב"כ אישרו את התקיפה שביצע צה"ל לעבר דירת מסתור בה שהו בכירי המערך הרקטי של הגא״פ- סוכל ראש היחידה הרקטית המיוחדת של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי פלסטיני, סמאח עבד אל ממלוכ.

כתוצאה מפעולה זו סוכל מפקד היחידה הרקטית המיוחדת של הגא"פ סמאח עבד אל ממלוכבתקיפה סוכלו פעילים בכירים נוספים מהמערך הרקטי של הגא"פ. הפעילים שסוכלו פיקדו על פיגועי ירי רקטי רבים שביצע הגא"פ , כמו גם בסבב ההסלמה הנוכחי.

בנוסף המטוסים תקפו חוליות משגרים ואתרי יצור ואיחסון אמצעי לחימה של ארגוני הטרור. צה"ל תקף גם את חמ"ל המודיעין של חמאס בדרום הרצועה, שתי מנהרות הסמוכות לגדר וכן בית רב הקומות של מג"ד בחמאס.

הנחיות פיקוד העורף : 

.

.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה