אחרי 33 שנה תוקם שכונה חדשה בקיבוץ סופה באשכוללאחר 30 שנה הבוקר התקיים טקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה שתוקם תוך שנה בקיבוץ סופה. הטקס החגיגי התקיים בהשתתפות המשפחות הצעירות וביניהן בנים חוזרים ומשפחות חדשות, שעם כניסתן לשכונה יהיו חברי קיבוץ
המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל השקיע כ- 30 מיליון ₪ לטובת הקמת בתי אגודה, יבילים, ושיפוץ מבנים בישובי המועצה: כיסופים, כרם שלום, ניר יצחק, ניר עוז, נירים, סופה, עין השלושה, רעים, חולית ושלומית

המשרד לפתוח הנגב
מדובר על שכונה עם מבנים שיושכרו לתושבים בשכר דירה מפוקח לתקופה קצובה של עד 5 שנים ולאחריה או במהלכה יוכלו לרכוש אותם ולהשתקע באופן קבוע ביישוב ולקבל זיכוי בגין שכר דירה שכבר שולם.
לאחר בניית הבתים ומכירתם יוכל הקיבוץ להשתמש בכספי המענק לטובת בנייה של בתי אגודה נוספים או לטובת מבני ציבור או תשתיות. סך הכל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל השקיע כ- 30 מיליון ₪ לטובת הקמת בתי אגודה, יבילים, ושיפוץ מבנים בישובי המועצה: כיסופים, כרם שלום, ניר יצחק, ניר עוז, נירים, סופה, עין השלושה, רעים, חולית ושלומית. 
 
מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, אריאל משעל: ״המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ממשיך לחזק את הצמיחה הדמוגרפית ביישובי עוטף עזה ולפעול למען הצעירים והמשפחות הצעירות שהן הגורם שמניע את הישובים. הקמת השכונה החדשה, שתחזק את קיבוץ סופה, נעשית במסגרת החלטת ממשלה 2017 תוכנית אסטרטגית רב שנתית לפיתוח שדרות ויישובי עוטף עזה ועד כה נבנו במסגרתה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל 40 מבנים יבילים, שופצו כ-150 בתים ונבנים כ-200 בתי אגודה כשלמעלה משליש מהם במועצה האיזורית אשכול. אני מברך על תנופת הקליטה שיש ביישובי העוטף, שנמשכת בכל הכח, ועל הנחת אבן הפינה בשכונה החדשה לאחר כשלושה עשורים״.
 
גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול:
״כל הקמה של שכונה חדשה במועצה היא רגע שיא מרגש במיוחד. זהו הביטוי המובהק ביותר לתנופת הפיתוח, החוזק והאיכויות של קהילת אשכול, שלמרות האתגרים בדרך ממשיכה לרוץ קדימה לצמוח ולשגשג. אנו משקיעים רבות בכל תחומי החיים במועצה, למען איכות חיי התושבים שחיים כאן ולמען הבאתם של תושבים ונקלטים החדשים.  
אני מודה למשרד הפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, משרד השיכון והחטיבה להתיישבות על הסיוע והשותפות לדרך ומברך את אנשינו היקרים, בסופה ובשאר הישובים הקולטים, שלא נותנים לדבר לעצור מבעדם מלרוץ קדימה ולהמשך לחזק ולפתח את הישובים״.
קיבוץ סופה הוקם ב1974 כהאחזות נחל בפתחת רפיח ולאחר פינוי סיני הוקם הקיבוץ במקומו הנוכחי ב1982.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה