איך תווי המזון לסיוע בקורונה הפכו למשחק פוליטי? ולמה רק החרדים ייהנו מהם?

$(function(){setImageBanner('4cfdff2d-e40f-48fa-a6cb-4b54ef27aed7','/dyncontent/2024/1/28/f34525b5-f376-48c6-be90-d4e13cfb7b8e.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

הממשלה החליטה להעניק תווי מזון לאוכלוסיות מוחלשות ולשם כך הוחלט כבר ביולי להקצות 700 מיליון שקל.

אריה דרעי דרש וגם קיבל אישור מראש הממשלה שהכסף לנושא זה יחולק על ידו בלבד והוא יקבע למי ולאן.

3 חודשים עברו מאז והתלושים עדיין לא חולקו....מאחר ששר הפנים אריה דרעי ביקש לנתב את הכספים במיוחד למגזר החרדי ומשרד המשפטים מתנגד לשיטת החלוקה שהוא דורש.
דרעי מבקש שחלוקת התלושים תעשה לפי הקריטריונים של אלו המקבלים הנחה של 70% בארנונה.
ומי מקבל 70% הנחה בארנונה? כן, ניחשתם נכון משפחות מרובות ילדים (7 נפשות ומעלה בבית) שההכנסה של ההורים יחד נמוכה מ10,000 שקל .

90% מהמגזר החרדי הם משפחות מרובות ילדים שמכניסים באופן רשמי פחות מסכום זה והם המצביעים של שר הפנים מש"ס אריה דרעי.

איך הם מסבירים זאת במשרד הפנים שהחלוקה תהיה לאלו שמקבלים הנחה של 70% בארנונה?

התשובה שלהם - "כדי למנוע בירוקרטיה מיותרת הוחלט לחלק את התקציב לפי קריטריונים קיימים".

אין בעיה שהשר דרעי ירצה להטיב עם משפחות אלו, הבעיה המכאיבה היא  שהוא בכך מונע תלושים ממשפחות עניות עם מעט ילדים, מקשישים, מגלמודים, מחד הוריות, מאנשים שנפלו כלכלית בתקופת הקורונה והפכו לרעבים. ועוד.

קחו למשל כ־200 אלף קשישים בארץ שמקבלים הבטחת הכנסה (מרביתם עולים מבריה"מ ללא פנסיה) ועוד 80 אלף זכאים בגילאים צעירים יותר אלה לא יהיו זכאים לפי המודל של משרד הפנים.

משרד המשפטים מבקש לעצור את בקשת דרעי:

משרד המשפטים והלשכה המשפטית באוצר מסרבים לאשר את הקצאת הכספים הזו במסגרת חבילת הסיוע למשבר, בשל הקריטריונים הלא שוויוניים לחלוקתם. וכך הכספים תקועים ואף אחד לא מקבל תלוש – לא אלו ולא אלו...

תגובת משרד הפנים:

"משרד הפנים והעומד בראשו קידמו במלוא המרץ את המהלך שמטרתו להקל על אוכלוסיות מוחלשות שמצבן הכלכלי נפגע עוד יותר בעקבות משבר הקורונה, באמצעות שוברי מזון. המשנה ליועמ"ש לממשלה אישר את אמות המידה שקבע משרד הפנים ופסק שהן נותנות מענה למגוון של אוכלוסיות מוחלשות.

על פי המתווה שמקדם משרד הפנים, כלל האוכלוסיות המוחלשות ובהן קשישים מקבלי הבטחת הכנסה ומקבלי קצבאות יהיו זכאים לשוברים, וזאת בהתאם למבחני ההכנסה בארנונה".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה