בחמישי: שביתה בשלטון המקומי - הלימודים בתיכונים יושבתו ושיבושים גם בגני הילדים

$(function(){setImageBanner('8853bd53-9573-45f0-b5d8-3683e06a90e3','/dyncontent/2024/3/21/79c4fc7d-daf2-4d30-9381-e64313eaf03f.gif',17653,'די אוון אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

בחמישי שביתה בשלטון המקומי, עקב "התעלמות האוצר מדרישותיו". החלטת השלטון המקומי התקבלה בעקבות הכוונה לפגוע בתקציבי הרשויות ובסמכויות שלהן. הרשויות המקומיות דורשות הסכם שכר ותנאי העסקה לסייעות, השלמת מחסור כיתות לימוד, וביטול קרן הארנונה. ארגון המורים הודיע כי הוא מצטרף לשביתה וישבית את הלימודים בבתי הספר התיכונים. שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "עושים סיבוב על אזרחי ישראל"

אילוסטרציה שביתה - אשדוד נט

באספת חירום כללית של השלטון המקומי שהתקיימה עם כ-80 ראשי רשויות, הוחלט על שורת דרישות למשרד האוצר ולראש הממשלה הנוגעות לתקצוב משמעותי של מערכת החינוך המקומית וביטול קרן הארנונה.  יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס קיבל את אישור האספה להכריז על שביתה כללית ביום חמישי הקרוב. ביבס אמר כי "השלטון המקומי מאוחד ונחוש. אחרי חודשים של סחבת וחוסר מוכנות להקשיב אי אפשר לעבור על הנושאים האלו לסדר היום, לכן אנו נוקטים בצעדי פעולה".

גם יו"ר ארגון המורים רן ארז הודיע שיצטרף לשביתה. המשמעות של הצעד הזה - שביתה ביום חמישי בבתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ.

שי חג׳ג׳, יו״ר מרכז השלטון האזורי: "כזרוע הביצועית של הממשלה - עלינו לקבל כלים כדי להעניק שירותים לתושבינו. למועצות האזוריות יש נושאים ייחודיים כגון: ניהול יישובים גדולים, שיקום תשתיות ביישוב הוותיק, עדכון תעריף פר קפיטה בחינוך הרגיל, ובחינוך המיוחד (התעריף לא עודכן מ-2012), קידום עבודה מועדפת בחינוך על מנת להתמודד עם משבר כוח האדם בחינוך לגיל הרך ובנושא החקלאות אנו קוראים לבטל את הרפורמה בחקלאות ולהתכנס לרפורמה חדשה ומוסכמת".

מרכז השלטון המקומי וראשי הערים החליטו על מספר דרישות קריטיות שמחייבות טיפול מיידי: פתרון המשבר הלאומי של הסייעות בגני הילדים, מחסור בכיתות לימוד, הסכם שכר למורי העל יסודי, הסעות תלמידים וחינוך מיוחד, "קרן הארנונה" במסווה של פתרון משבר הדיור לזוגות הצעירים, עדכון תקציב מענקי איזון, עדכון מענקי פיתוח, חיזוק מבנים והתחדשות עירונית ניהול ותחזוקת חופי הים.

מהסתדרות המורים נמסר כי "לאור שביתת הסייעות שעליה הכריז מרכז השלטון המקומי, גני הילדים לא ייפתחו ביום חמישי. הגננות תגענה לגנים אך לא תקבלנה ילדים, כיון שאסור להן לפתוח את הגנים ללא סייעות. גני חינוך מיוחד שהוחרגו מהשביתה, יעבדו כרגיל כי סייעות החנ"מ לא שובתות".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ קרא לבטל את שביתת מרכז השלטון המקומי הצפויה ביום חמישי ואמר כי מדובר ב"שביתה הזויה. רק אחרי שקיבלנו הודעה עליה, קיבלנו מסמך של דרישותיהם. עושים סיבוב על אזרחי ישראל".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה