ביום חלוקת המשכורות - תקלה בהעברות הכספים מבנק הפועלים

$(function(){setImageBanner('d792eb32-d0b1-48ba-a5c6-b63c81a30ea3','/dyncontent/2024/6/9/869e4fcd-767f-4c1d-a1d2-1bd78ccf2799.gif',18012,'מדג\u0027יקל אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

בשל טעות אנוש, חלק מהכספים והמשכורות מבנק הפועלים לא הועברו היום ליעדן. מבנק הפועלים נמסר: "אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמנית ופועלים לתיקון התקלה בהקדם"

אילוסטרציה - freepik כספומט

בנק הפועלים ומס"ב (מרכז סליקה בנקאי), המערכת האחראית על העברות כספים רבים בין הגופים הפיננסים עדכנו הבוקר (ב') על תקלה שמנעה הלילה העברת כספים מבנק הפועלים לחשבונות לקוחות בבנקים אחרים, בהם משכורות של עובדים.

"בשל טעות אנוש, שנבדקת על ידי חברת מס"ב, לא הועבר במהלך הלילה קובץ הזיכויים של ההעברות הבנקאיות שבוצעו מבנק הפועלים לחשבונות של בנקים אחרים", הסבירו בשני הגופים. "אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמנית ופועלים לתיקון התקלה בהקדם", הוסיפו בפועלים ובמס"ב.

הלקוחות שהתעוררו הבוקר ומצאו כי הכסף שמגיע להם לא הועבר לחשבונם, לא צריכים לעשות דבר, ועד מחר הם צפויים לראות את הזיכוי בחשבונותיהם, ויתכן שחלקם אף יראה את הכספים שהועברו אליהם כבר היום.

בסוף כל יום עסקים מעבירים הבנקים למס"ב קבצים עם הוראות כמה כספים יש להעביר לחשבונות בין הלקוחות וכיצד יש לעשות זאת. בנק הפועלים מעביר מדי יום כמה קבצים עם הוראות העברת כספים, ואמש אחד מעובדי מס"ב לא ביצע קליטה של אחד הקבצים, ולכן הכספים לא הועברו לחשבונות בבנקים האחרים.

מכיוון שמדובר על קובץ אחד מתוך כמה, בבנק מציינים כי חלק מהלקוחות שחשבונם צריך להיות מזוכה מחשבון אחר בבנק הפועלים כן קיבלו את הכסף.

כאן המקום לציין שהעיכוב במשכורות עלול להכניס חלק מהלקוחות לחריגה בחשבון שעלולה לגרור גם עלויות נוספות שייתכן ויגררו בקשות לפיצוי. בנוסף יש לציין כי על-פי החוק, שכר עבודה או חלק משכר שלא שולם עד היום התשיעי שלאחר המועד לתשלום השכר, הוא שכר שנחשב "מולן".

באופן עקרוני, אם שכר העבודה לא שולם לעובד עד יום זה, הוא יכול לתבוע פיצויים. תשלום השכר ב-10 לחודש, ייחשב כהלנת שכר של 10 ימים. עם זאת, במקרים שבהם קרתה טעות שאינה נשלטת על ידי המעסיק, ייתכן שבתי המשפט יקבלו את עמדתו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה