בירה אלכסנדר יוצאת במוצר ובקמפיין למען חקלאי העוטף ששדותיהם נשרפו מטרור העפיפוניםכ- 45,000 דונם חיטה מעבדים בשדות יישובי עוטף עזה - מדובר בכ- 175 אלף טון חיטה שמפרנסת את רוב תושבי העוטף, כ-15% מהשדות נשרפו כליל ובערו מול עיני החלקאים במהלך חודשי הקיץ האחרון בטרור העפיפונים, עכשיו בירה אלכסנדר לא נשארת אדישה ומתגייסת למען חקלאי עוטף עזה

צלום אורן דננברג

מירב תוצרת החיטה של מדינת ישראל מגיעה מישובי העוטף, מדובר בכ- 175 אלף טון חיטה בעונה המשמשת להנפקת סוגי קמח שונים. מרבית ישובי העוטף מתפרנסים מחקלאות ומגידול שדות החיטה בפרט. כ-45,000 דונמים של שדות חיטה נזרעים בישובים אלו וכ-15% מהם נשרפו כליל בטרור עפיפוני התבערה בחודשי הקיץ האחרון

ראובן ניר, מנהל גידולי השדה בקיבוץ מפלסים וכפר עזה, מתאר את מה שהוא והקולגות שלו עברו בחודשים האחרונים "כל חקלאי מחכה לקציר. פעם בשנה אנחנו זוכים לראות את תוצר העבודה הסיזיפית שלנו ואין תסכול וכאב גדול יותר מאשר לראות את העבודה שלך נמחקת ברגע" .


אורי שגיא, מנכ"ל ומייסד בירה אלכסנדרבירה היא משקה שמתחיל בשדה, בשעורה ובחיטה, מתחילת דרכנו בחרנו לעבוד עם חיטה ישראלית משדות הדרום כאחד המרכיבים בבירה שלנו. גדלתי כחקלאי והקשר לשדות הוא חלק ממני, אינני יכול להישאר אדיש לנוכח המראות קורעי הלב של שדות ויבולים נשרפים ולבי עם החקלאים. אנחנו עושים בירה ישראלית מעולה, שמביאה לידי ביטוי את החיטה המעולה שמגדלים ידידינו החקלאים, אני מזמין את כולם לקחת חלק וליהנות פעמיים גם מבירה ישראלית מעולה וגם במתן עזרה קטנה לחקלאים הגיבורים בעוטף שעוברים חודשים קשים".

את המהלך יזם משרד הפרסום ליאו ברנט ישראל עבור המבשלה (Leo Burnett) – ליאו ברנט הינו משרד פרסום ישראלי בבעלות ליאו ברנט וקבוצת פובליסיס העולמיות.

 קרדיט צילום משב פילברג

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה