במקום טסט שנתי מבחן כשירות אחת לשנתיים

$(function(){setImageBanner('8814d652-9560-40a0-9c00-a031b7ee8662','/dyncontent/2024/1/28/f34525b5-f376-48c6-be90-d4e13cfb7b8e.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

בשורה לבעלי הרכבים, ישראל עומדת סוף סוף ליישר קו עם מרבית מדינות אירופה ותחייב מבחן כשירות לרכב בן 3 עד 10 שנים רק אחת לשנתיים, ולא בכל שנה כנדרש כיום. הסיבה לדברי משרד התחבורה: היקף הליקויים ברכב פרטי עדכני נמוך ביותר ב-10 השנים הראשונות

מכון רישוי - ארכיון

שינוי במשרד התחבורה. במקום טסט פעם בשנה, פעם בשנתיים. משרד התחבורה עומד להודיע כי מבחן הכשירות השנתי (טסט) אותו נדרשים בעלי רכב פרטי לבצע אחת לשנה, יתקיים אחת לשנתיים.

התקנה החדשה תהיה תקפה לכלי רכב בני שלוש עד 10 שנים, בהתאם לתקנה חדשה אותה מקדמת שרת התחבורה מירי רגב.

במשרד התחבורה מדגישים כי תהליך המעבר צפוי לארוך חודשים בודדים ויכלול בין היתר שימוע ציבורי לתקנות. לאחר מכן יבוצעו תיקונים במידת הצורך, התקנות יועברו לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת, וזו תקבע תאריך תחולת התקנות.

על פי התקנות כיום, רכב פרטי חדש פטור ממבחן רישוי שנתי בשנתיים הראשונות לרכישתו ובשלישית הוא מחויב לכך. לאחר מכן הוא נדרש לבצע טסט במכון רישוי מדי שנה. ברכבי ליסינג חדשים הפטור מטסט הוא רק לשנה הראשונה, ומהשנה השנייה נדרש מבחן במכון רישוי. במשרד מדגישים כי התקנה החדשה מיישרת קו עם המקובל במדינות רבות באירופה.

המשמעות היא כי עם אישור התקנה, כלי רכב פרטיים שמשקלם עד 3.5 טון ואשר עלו על הכביש מה-1.1.2018 ואילך, יידרשו לבצע מבחן רישוי ראשון רק לאחר שלוש שנים.

לאחר מכן כל שנתיים והחל מהשנה העשירית לעלייתו של הרכב לכביש, פעם בשנה. במשרד התחבורה הדגישו כי מהלך זה מתאפשר הודות להתפתחות הטכנולוגית ולקידמה של הרכב ומערכותיו, לשימוש הרווח במערכות בטיחות אקטיביות ופסיביות המשפרות את רמת בטיחות הרכב באופן משמעותי, ושילוב מחוונים חכמים המתריעים בפני הנהג על תקלות ומעדכנים אותו כי עליו להגיע למוסך.

"כל אלה הופכים את חובת מבחן הרישוי השנתי מיושנת ומיותרת כאשר מדובר ברכב חדש. על פי בדיקות שביצע משרד התחבורה, היקף הליקויים הצפויים ברכב פרטי מהשנתונים האחרונים נמוך ביותר במהלך 10 השנים הראשונות", נמסר.

שרת התחבורה מירי רגב ציינה כי "כלי רכב חדשים מצוידים במערכות בטיחות מתקדמות ומטופלים היטב במסגרת תקופת אחריות היצרן.

מדי שנה מאות אלפי כלי רכב חדשים ומתקדמים עוברים את הטסט לרכב בהצלחה אך ללא צורך אמיתי. העומס על מכוני הרישוי פוגע בבעלי רכב ישן יותר, אשר נדרשים לבזבז זמן יקר לביצוע הטסט. המהלך יחסוך לציבור זמן המתנה במכון, כסף ובירוקרטיה מיותרת".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה