בניגוד להצהרת נתניהו אמש - הרוב הברור הוא להחלפתו

$(function(){setImageBanner('b5d4740e-02a8-4c63-92fd-4d818747a793','/dyncontent/2024/1/28/f34525b5-f376-48c6-be90-d4e13cfb7b8e.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

2.5 מיליון בוגרים בישראל, הצביעו עבור מפלגות שטענו בלהט - חייבים להחליף את נתניהו (כן גם בנט שהקמפיין שלו התבסס על רצונו להחליף את נתניהו) והם קיבלו ביחד 62 מנדטים שהם רוב ברור להחלפתו.

1.85 מיליון איש הצביעו עבור רשימות שתמכו בנתניהו כראש ממשלה וקיבלו יחדיו - 52 מנדטים.

167 אלף איש שהצביעו לרע"מ המוסלמית - שלא החרימו אותו כמו לא את האחרים.

אמש, נתניהו בהצהרה לאומה קרא לסער ובנט לממש את רצון העם ולהצטרף אליו לממשלה בראשותו.

הוא הצהיר למצלמות הטלוויזיה שהרוב רצו ימין והם חייבים להשמע לקול העם.

אבל קול העם אמר בפרוש שהם לא רוצים את נתניהו כראש ממשלה:

לפיד עם 17 מנדטים, הוא היה ועדין המתמיד ביותר בטענה ובלהט שצריך להחליף את נתניהו.

בני גנץ שעזב את השותפות בטריקת דלת צורמת והביא להפלת הממשלה, הודה שטעה שהצטרף אליו ונשבע שלא יעשה זאת לעולם. שחייבים להחליפו. שהוא האמין שנתניהו ישתנה אבל הסתבר לו שהוא לעולם לא ישתנה וכי הוא יעשה הכול כולל הכול במטרה להחליפו. גנץ קיבל 8 מנדטים.

לא פחות להוט להחליפו היה ועדין - אביגדור ליברמן שהיה ברור שהצבעה עבורו היא הצבעה נגד נתניהו. המסר היה חותך וחד – חייבים להחליף!
והוא קיבל 7 מנדטים.

ראשת מפלגת העבודה, מירב מיכאלי, לא הסכימה להצטרף בבחירות הקודמות לעמיר פרץ , שמולי ואורלי לוי אל נתניהו - היא ויתרה על תפקיד שרה ורצה בבחירות כראש המפלגה תחת מסר ברור- שאסור לשבת תחת ראש ממשלה עם כתבי אישום והיא זכתה ל 7 מנדטים.

כמוה בדיוק עשתה מרץ וקיבלה 5 מנדטים ממחנה השינוי

גדעון סער הצהיר בברור שמי שרוצה את נתניהו כראש ממשלה, שלא יצביע עבורו. הקמפיין שלו היה מבוסס על – "רק לא נתניהו" ואף זכה לביקורת על כך ש"רק לא נתניהו" זה לא מדיניות. והוא קיבל 5 מנדטים.

אפילו נפתלי בנט (בפעם הראשונה בחייו) טען בלהט מתחילת קמפיין הבחירות הרבעיות שראש הממשלה כשל, שהוא כבר לא ראוי להנהיג את המדינה. הוא ואיילת שקד בקשו שוב ושוב ושוב להיות ברורים - אנו מבקשים להחליפו – אבל ביקשו לא להחרים אותו (כי רק לא נתניהו זו לא מדיניות). כלומר ה7 מנדטים שהצביעו לבנט היו אלו שחושבים כמוהו וכמו שקד - שצריך להחליף. מי שרצה את נתניהו כראש ממשלה, לא הצביע לבנט כי אם לנתניהו עצמו.

הרשימה המשותפת הצהירה מאז ומתמיד כמו בבחירות האחרונות שחייבים להחליף את נתניהו  – 6 מנדטים.

סה"כ 62  מנדטים שלא דיברו על ימין ועל שמאל. לא על שלום ולא על מלחמה. לא על סיפוח ולא על ויתורים -  אבל כן היו ברורים במסר שיש להחליף את ראש הממשלה הנוכחי.

מי רצו ורוצים את נתניהו כראש ממשלה?

30 מנדטים מובהקים - של הליכוד. 

16 מנדטים של החרדים שמאמנים שנתניהו הכי טוב עבורם.

6 מנדטים של הציונות הדתית שהיה ידוע שיתמכו בנתניהו ללא סייג.

 סה"כ 52 מנדטים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה