בשורה למטופלים בקנביס הרפואי: הקלות בהליך קבלת הרישיון וחידושומעכשיו גם דרך המחשב: משרד הבריאות מקל את התהליך לקבלת רישיונות לשימוש בקנביס למטרות רפואיות. ליצמן: "מהלך שייקל על מטופלי הקנביס הרפואי שנתקלים בבירוקרטייה"

הקלות בתהליך קבלת רישיונות לשימוש בקנביס למטרות רפואיות | משרד הבריאות

משרד הבריאות הקים ממשק ממוחשב חדש ומתקדם לבקשות לקבלת רישיון לשימוש בקנביס למטרות רפואיות המאפשר לרופא המומחה ולמטופל עצמו להזין ישירות את הבקשה והמסמכים הנלווים ולאחר בדיקתם ואישורם יוכלו המטופלים להדפיס את הרישיון והוראות המסירה ואיתם לגשת לבית המרקחת לצורך רכישת מוצרי הקנביס.

מטופלים חדשים המבקשים לקבל רישיון לשימוש בקנביס למטרות רפואיות יפעלו מעתה דרך מערכת זו (פרטים כאן!). רישיונות שהופקו במערכת ניתן יהיה לממש באופן מידי בכל אחד מבתי המרקחת המופיעים ברשימה המפורסמת באתר היק"ר.

למטופלים בעלי רישיונות קיימים תינתן האפשרות לבקש חידוש או הסבת הרישיון הקיים דרך המערכת החדשה ולרכוש את מוצרי הקנביס בבתי מרקחת, או לחילופין להמשיך ולקבל המוצרים במקומות האספקה הנוכחים לתקופה נוספת.

משרד הבריאות מפרסם סרטון הסברה למערכת החדשה >>

כמו-כן, רישיונות קיימים שטרם פג תוקפם, ניתן להמשיך ולממש במקומות האספקה המפורטים בהם. בנוסף, ניתנה הוראת מנהל כי מי שמחזיק ברישיון לשימוש בקנביס רפואי שתוקפו פג או עתיד לפוג החל מיום 1.1.2019 ועד ליום 30.6.2019 – מוארך תוקפו של הרישיון שבידו עד ליום 31.8.2019, ללא צורך בבקשה להארכה, והוא יכובד על ידי הספק ששמו נקוב ברישיון עד לתאריך זה.

יש להדגיש כי לא יבוצע כל ניפוק רטרואקטיבי של קנביס רפואי עבור חודשים קודמים.

מי שברשותו רישיון שתוקפו הוארך לפי הוראה זו, ובנוסף רישיון חדש המיועד לניפוק בבית מרקחת - יוכל לפי בחירתו, לקבל את האספקה החודשית בבית המרקחת במסגרת הרישיון החדש או לחילופין דרך הספק, במקומות האספקה הנוכחיים, במסגרת הרישיון המוארך זמנית בהוראה זו.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שהורה על ביצוע המהלך בירך על יישומו: "מדובר במהלך מתקדם וחדשני שייקל על מטופלי הקנביס הרפואי וימנע בירוקרטיה. זוהי רפורמה ייחודית שתביא להנגשה וייעול התהליך הטכני והפרוצדוראלי לטובת ציבור החולים. חשוב לזכור שקנביס עצמו מוגדר כסם ואנו פועלים לפי החוק לצרכי רפואה בלבד. אך המחויבות שלנו לסייע לחולים שנדרשים לכך כדין כדי להקל על סבלם."

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' איתמר גרוטו ציין שהתהליך ידידותי הן לרופאים שמנפיקים את המרשמים לקנביס רפואי והן למטופלים שצורכים את הקנביס וכולם ירוויחו ממנו בחיסכון בתהליך. בנוסף צפוי שיפור משמעותי באיכות מוצרי הקנביס הרפואי.

ראש היחידה לקנביס רפואי במשרד הבריאות יובל לנדשפט שמוביל את הנושא במשרד סיכם ואמר: "אנחנו עושים הכל על מנת שהרפורמה הייחודית והחדשנית שהמשרד והיק"ר מובילים תעשה בצורה מבוקרת, אחראית ובביצוע יעיל. תהליך "המדקליזציה" שהמדינה מובילה מפנה אלינו המון אור זרקורים - גם מהעולם מדינות מגיעות ללמוד כיצד לבצע זאת. אני מברך על כך. אני סמוך ובטוח שהמערכת החדשה תקל כל כולם בתהליך."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה