דאגה באסותא אשדוד: 50 מתמחים מביה"ח הגישו מכתבי התפטרות

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

בבית החולים אסותא אשדוד מודאגים ממחאת המתמחים שהולכת ומחריפה, במיוחד לאחר שבסוף השבוע האחרון הגישו 50 מהרופאים המתמחים בבית החולים מכתבי התפטרות כחלק מהמחאה. מנכ"ל בית החולים ארז ברנבוים: אי אפשר להפעיל חדר מיון ללא מתמחים, ניאלץ לסגור אותו אם יתפטרו"

מיון אסותא (צילום: עופר אשטוקר - אשדוד נט)

מחאת המתמחים רק הולכת ומחריפה עם הגשת מכתבי התפטרות של מאות רופאים מתמחים בסוף השבוע על רקע המשבר ואי ההסכמות בינם לבין משרדי האוצר והבריאות. כחלק מכך, 50 מתמחים באסותא אשדוד הגישו מכתבי התפטרות.

לפי הודעת ארגון הרופאים והמתמחים "מרשם", ההתפטרות תיעשה בהדרגה ותתפרסם ל פני כמה שבועות, זאת מתוך מחויבות למטופלים. מכתבי ההתפטרות שהוגשו בסוף השבוע האחרון ימומשו בעוד כשבועיים-שלושה.

ד"ר ארז ברנבוים, מנכ"ל בית החולים אסותא אשדוד, התייחס לסוגיה בגלי צה"ל והזהיר מפני השלכותיה של ההתפטרות ההמונית – באם תתממש – על חדר המיון בביה"ח. "50 המתמחים מתרכזים במיון" – אמר ד"ר ברנבוים, במידה ויממשו את האיום, המחלקות לא יוכלו לפעול כרגיל".

לדבריו, המיון עובד במשמרות של 8 עד 12 שעות ובנוי משמעותית על המתמחים. "אנחנו מנהלים איתם שיחות, אבל חשוב להבין שאין פה אישיו בין המתמחים להנהלת בית החולים אלא בין המתמחים למשרדי הממשלה" – אמר ד"ר ברנבוים.  

"אני מבין מצד אחד את התחושות של המתמחים ומצד שני, בכובעי כמנהל בית החולים, אני באמת מוטרד ממה יהיה כשהם יממשו את איום ההתפטרות" – הוא הוסיף. "אני פשוט לא אוכל להפעיל את המיון. אין פה בכלל שאלה או לבטים. זה המקום הכי קריטי בכניסה לבית החולים, ואני אאלץ לסגור אותו".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה