דורון שטיינברכר הויטרינרית מקיבוץ כפר עזה נחטפה ומוחזקת בשבי החמאס

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

דורון בת 30 היא אחות וטרינרית מקיבוץ כפר עזה ומתוארת על ידי משפחתה כאישה שכל כולה נתינה.
בבוקר השבת השחורה, אימא שלה ואחותה ניסו להרגיע אותה בטלפון ולהבטיח שכוחות הצבא בדרכם אליה. ארבע שעות לאחר תחילת הירי, היא שלחה בקבוצת הוואטסאפ של החברות הקרובות הקלטה ובה אמרה, פעם אחר פעם, "תפסו אותי, תפסו אותי". מאז, הקשר עימה נותק

כשדורון שטיינברכר שמעה צרורות של יריות וצעקות בערבית מחוץ לדירתה, היא לא חשבה על עצמה אלא על האחיינים שלה. היא מיהרה להתקשר לאחותה ולבדוק שהם בסדר ומוגנים בממ"ד.

דורון שטיינברכר

דורון אמרה למשפחתה בוואטספ, רגע לפני שהמחבלים חטפו אותה: ״חטפו אותי, חטפו אותי, חטפו אותי״ כשברקע נשמעים מחבלים צורחים. דורון היא השושבינה בחתונתו של חברה הטוב, אייל יופה, שאמר: ״אני צריך את השושבינה שלי בחתונה שלי, אני לא מתחתן עד שדורון לא חוזרת״. חייבים להחזיר את דורון הביתה.

הם הכירו בשיעורי תיאטרון בילדות בכפר עזה והפכו לחברי נפש, ועד תחילת המלחמה הם ספרו את הימים ליום שבו דורון שטיינברכר תלווה את אייל יופה בדרכו אל החופה עם בן זוגו, רועי ואטורי. כעת החיים עמדו מלכת, הוריו עקרו מביתם והוא נאבק יחד עם משפחתה של דורון לשחרורה מעזה: "כל עוד ההורים שלי הומלסים והחברה הכי טובה שלי חטופה, שום דבר לא יכול להיות בסדר"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה