דותן כהן ממושב עזריקם ניצל מדום לב והדליק נר חנוכה עם מתנדב איחוד הצלה שהציל את חייודותן כהן (52) תושב עזריקם התמוטט מדום לב בביתו רגע לפני הדלקת נר ראשון של חנוכה בשנה שעברה.
חזי רוזנבאום מתנדב איחוד הצלה מסניף קרית מלאכי הוזנק אליו לאחר שאותר כאיש הרפואה הקרוב ביותר, דקות ארוכות לבדו עד להגעת אמבולנס ביצע בו חזי פעולות החייאה הכוללות מתן שוק חשמל ממכשיר הדפיברילטור של איחוד הצלה שהיה אצל חזי והציל את חייו.
ביום חמישי האחרון, בדיוק שנה אחרי, את נר חנוכה הראשון הפעם דותן כן זכה להדליק ביחד עם חזי שהציל את חייו בזכות תגובה מהירה וציוד רפואי מתקדם.

-
חזי רוזנבאום חובש איחוד הצלה מספר על הארוע:"נר ראשון של חנוכה שנה שעברה הייתי באמצע הדלקת הנר והשירים עם המשפחה והילדים בבית בקרית מלאכי. קבלתי קריאה על אדון עם כאבים בחזה ויצאתי לכיוון ברכב שלי נסיעה של 6 דקות, שהגעתי מצאתי את דותן ללא הכרה, ללא דופק וללא נשימה, מיד התחלתי בפעולות החייאה ונתתי שוק חשמלי בדפיברילטור שקבלתי מאיחוד הצלה, הייתי דקות ארוכות לבד ועשיתי את ההחייאה כשמולי החנוכיה של דותן, זכיתי השנה להדליק נר ראשון של חנוכה איתו ועם משפחתו בביתו, כשהייתי במעמד הזה הבנתי שאני את שלי עשיתי".
צילום  גבריאל מומקו
דותן כהן תושב עזריקם שחייו ניצלו מספר:
"הייתי באמצע להכין את החנוכיה המיוחדת שאבי בנה מתרמילים, ולא זכיתי להדליק את הנר הראשון, חשתי כאבים בחזה והתמוטטתי, בזמן הזה שהייתי מת ראיתי את אימי וסבתי שצועקות לעברי "תחזור הבייתה", אין לי מילים להפסיק להודות לחזי ולאיחוד הצלה, בכל הזדמנות שיש לי אני מזמין אותו, חזי הוא חלק ממני וחלק מהמשפחה שלי".
 צילום גבריאל מומקו-
צילום  גבריאל מומקו
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה