האם יש קשר בין חיסון קורונה לדלקת בשריר הלב ?

$(function(){setImageBanner('15f81e9b-9e97-4f6a-88f9-c49e1e26221b','/dyncontent/2024/3/5/41773466-f239-43b5-82a3-056fff30e22a.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

62 מחוסנים ברובם צעירים לקו בדלקת בתקופה שלאחר קבלת החיסון נגד נגיף הקורונה, בימים האחרונים יוצא מחקר שגילה כי כשמקבלים אחרי חודשים של חיסון ראשון ושני, מגלים בעיה או סימן שאלה לפחות סביב התפתחויות של דלקת בשריר הלב. דוח ממצאי הביניים של משרד הבריאות הועבר לאחרונה לפייזר ולארגוני הבריאות האמריקנים, במטרה לבחון את הנושא . פרופ' נחמן אש "קודם כל נכון לשים את זה על תקן סימן שאלה, מה שראינו זה שיש מקרים, עשרות מקרים של דלקת בשריר הלב בקרב מחוסנים לאחר מנה ראשונה ושנייה, בעיקר אחרי שנייה" 

depositephoto חיסון קורונה

אמנם הידבקות הקורונה בדעיכה אך בארץ ישנם 62 מקרים של דלקת בשריר הלב ובקרום שריר הלב, שזוהו בסמיכות לחיסון השני (עד 30 יום),בעיקר גברים בני 30-18. הממצאים הועברו לפייזר, למינהל התרופות והמזון האמריקני (FDA) ולמרכז האמריקני לבקרת מחלות - והוא החליט לפתוח בבדיקה גם בארה"ב.

פרופ' נחמן אש אמר בראיון ל103FM "זה מתוך מיליוני מחוסנים על רקע שזה מחלה קיימת, זו לא תופעה חדשה. זו מחלה שנגרמת על ידי וירוסים שונים כך שמה שצריך לעשות כעת זה לראות שבאמת אפשר לייחס עודף תחלואה לחיסון, זה נמצא בבדיקה עכשיו. גם אם נראה את הנתון הזה נצטרך לשקול האם זה משהו שמונע להתחסן או שהתועלת של החיסון יותר גדולה". 

לדברי אש, "ברגע שיש אוסף של מקרים והדו"ח אומר את הדברים בזהירות, ברגע שראו אוסף של מקרים מרימים את הדגל כדי שתהיה תשומת לב גדולה יותר. העברנו את הנתונים לפייזר והיה איתם דיון בנושא ומאחר ולא נמצאה עדות לכך ברחבי העולם באמת הם בודקים את זה. מאחר ואנחנו מתקדמים ביותר בעיקר בחיסון אוכלוסייה צעירה והתופעה מיוחסת לאוכלוסייה יותר צעירה, יכול להיות שזה יימצא בעתיד בעולם אבל כרגע אין סימנים".

"ברוב המקרים זאת מחלה שחולפת ללא כל שאריות", הרגיע פרופ' אש, "אנשים חוזרים לתפקד כרגיל, יש מקרים מסוימים שזה יכול לגרום לפגיעה יותר קשה בתפקוד הלב. יש מקרים גם שיכול לגרום למוות בעיקר על רקע הפרעות בקצב הלב. היו שני מקרים חשודים, גם כאן קשה לייחס את זה לחיסון בהכרח, חלק נמצא בבדיקה חלק הקישור אולי יותר ברור מבחינת לוחות הזמנים אבל אי אפשר לדעת בוודאות שהחיסון אכן גרם למוות".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה