האם מנסור עבאס יעדיף להיות הפילגש של נתניהו במקום במשפחה של לפיד?

$(function(){setImageBanner('8245261c-aaf7-406c-bd44-34ca89176489','/dyncontent/2022/8/11/5f027b70-882c-42c9-98d2-5feb13cce8f1.gif',15037,'מלון לאונרדו אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})

מדוע מנסור עבאס דוחף בלהט להיכנס לחופה עם נתניהו ולו כפילגש בזמן שלפיד מציע לו להצטרף כבן משפחה של ממשלתו.

מנסור עבאס

הם מקיימים מערכת יחסים במחשכים, שחלילה אף אחד לא ידע והוא אפילו נפרד מהמשפחה שלו (הרשימה המשותפת) כדי שיוכל לנהל מגעים עם נתניהו בלי שיפריעו לו.

עבאס אומנם נפרד מהמשפחה שלו אבל נתניהו במצבו, לא יכול להיפרד מאף אחד מבני ביתו. הוא זקוק לו היום לכל קול יותר משהיה זקוק אי פעם.

השניים מאוד רוצים ללכת יחדיו, אבל צריכים את ההסכמה של כל בני המשפחה ללא יוצא מן הכלל.

הגורם המפריע לחיבור זה הם הילדים הקטנים במשפחתו של נתניהו (הציונות הדתית) שמתנגדים נחרצות לצרף את עבאס למשפחה (לממשלה) שחלילה לא ישב איתם סביב השולחן ושנתניהו לא יקיים יחסים איתו גם מחוץ לבית הם מתנגדים נחרצות לכל מהלך שהמשמעות היא – השענות על הרשימה המוסלמית שלו. הם מעדיפים לאבד את הבית מאשר שהבית יהיה תלוי בו - העיקר שלא ידבק בהם הכתם של הבגידה בערכי המשפחה שהם מייצגים (כפי שהצהירו על ערכים אלו בלהט במשך שנים ובעצם מאז ומעולם).  

נתניהו שטען בלהט לפני הבחירות שהוא לא יכנס לחופה עם עבאס ואפילו לא ינהל איתו קשרי אהבה במחשכים, מנסה בימים אלו להכשיר את הלבבות כדי שהציונות הדתית יקבלו את עבאס ולו כפילגש.

שאר בני המשפחה (ש"ס ויהדות התורה) כבר הביעו את הסכמתם לקבל את עבאס כפילגש שתמתין מחוץ לבית – כלומר לא תשב עם האחים המוסלמים יחד בשולחן אבל שתתמוך באבי המשפחה מבחוץ לספק את צרכיו הדחופים.

על פי ההתנהלות של עבאס הוא להוט לקיים יחסים עם נתניהו, אפילו כפילגש.

ִּמהי פילגש?

פילגש היא אישה הנמצאת בזוגיות ארוכת טווח שאינה כוללת קשר נישואין או את ההתחייבויות הממוניות המקובלות במסגרת נישואין.

כבר מימי קדם ביהדות ובאסלאם, הפילגש הייתה במעמד נחות לעומת אישה נשואה. למרות זאת נשים הסכימו לשמש כפילגשים מסיבות שונות, בעיקר כאשר מעמדן החברתי היה נמוך בהרבה מזה של בן הזוג, ובמיוחד כאשר בן הזוג היה מלך או עשיר מופלג.

במקרה כזה, הקשר עמו הביא להן תועלת רבה יותר מהנזק שנגרם להן עקב הוויתור על הזכויות שבנישואין.

למה שהוא ירצה להיות פילגש של נתניהו?

התירוץ של עבאס הוא תירוץ ממוני – לקבל משאבים ותקצבים גדולים למגזר הערבי על פי המודל החרדי.

אז נשאל את עצמנו, מדוע הוא מעדיף להיות פילגש של נתניהו מאשר הכלה של לפיד?

האמת שזה באמת לא נשמע הגיוני, ניחוש כי ככל הנראה הוא לא כל כך מעוניין לקבל אחריות של שותף בן בית ומעדיף ליהנות מהמשאבים שנתניהו יודע לתת טוב יותר מאשר כל פוליטיקאי אחר.

יתכן שכמוסלמי שמרן, הדעות השמרניות (בלשון ההמעטה) של החרדים והציונות הדתית בנושאי להט"בים (הומואים ולסביות), נשים וחוקים שמרנים אחרים, יותר קרובים אליו מאשר לפיד.

אופציה אחרת היא (כפי שאמר מקורב אליו) – "עם נתניהו אפשר לגנוב סוסים".

בציבור הערבי רואים במעמד הפילגש של משפחה בה יושבים קיצוניים ימנים (תומכי ברוך גולדשטיין שרצח עשרות מתפללים מוסלמים בזמן התפילה ורק בגלל דתם). יש שטוענים שאין סיכוי שזה יקרה.

אולם נראה כי עבאס להוט למהלך והוא מתכוון לשאת נאום ציוני – על קירוב ללבות וכו' כדי לסייע לנתניהו לרכך את לבבותיהם של סמורטיץ ובן גביר שמתעבים אותו ואת כל מה שהוא מייצג.

אומרים שבפוליטיקה אין דבר כזה שאין דבר כזה ושהיא האומנות של הבלתי אפשרי –

את בתולי התמימות שלנו אבדנו כבר במהלך 4 מערכות הבחירות האחרונות, אז צפו לכל תרחיש.

כתבות נוספות בסדרה - 

איך שגלגל מסתובב - קארמה? סרט הוליוודי? מציאות מטורפת!

מי הם העריקים המסומנים על ידי נתניהו שיאפשרו לו להקים ממשלה? כנסו כאן

האם נרקם בחשאי - הסדר טיעון שישחרר את המדינה מנתניהו ואת נתניהו מהכלא?

 

$(function(){setImageBanner('16ea1553-e63a-43f6-a65f-74766c630cb6','/dyncontent/2022/7/31/77af4cdd-143f-4a53-a213-cd758f1efdca.jpg',14976,'אפיקים אייטם כתבה ',525,78,false,26367,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה