החיסול הישראלי שגרם מבוכה גדולה באיראן

$(function(){setImageBanner('97e66d1c-3c90-4928-a59f-311af4c1a2ad','/dyncontent/2024/6/9/869e4fcd-767f-4c1d-a1d2-1bd78ccf2799.gif',18012,'מדג\u0027יקל אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

המדיניות החדשה של ישראל היא להעביר את המלחמה לשטח האויב, לא עוד רק להמתין לו ולנסות לסכל פיגועים, אלא ליזום פעולות התקפיות שישבשו את מערך הלחימה והפיקוד שלו.
הבושה הגדולה של הנהגת איראן - ההתנקשות חושפת את חדירותו ואת חוסר יכולתו של המשטר להגן על אנשיו בתוך המדינה - הכיצד ישראל מגיעה בקלות לביתו של קולונל בכיר ומחסלת אותו בלב טהרן כאילו היה בישראל או בעזה.

קולונל חסן ח'דאירי

קולונל חסן ח'דאירי שחוסל אתמול בפתח ביתו בטהרן היה מפקד היחידה החשאית ביחידה 840 של משמרות המהפכה שיעודה לבצע רציחות, חיסולים ופיגועים בזירה הבינלאומית משמרות המהפכה, יש לציין, כפופים ישירות למנהיג הדתי והפוליטי העליון, עלי חמינאי ועל כן הבושה הגדולה - הכיצד ישראל מגיעה בקלות לביתו של קולונל בכיר ומחסלת אותו בלב טהרן כאילו היה בישראל או בעזה.

החיסול בוצע לאור יום, הוא מכה נוספת ליוקרתו של המשטר האסלאמי הקיצוני, החושפת את חדירותו ואת חוסר יכולתו להגן על אנשיו. כל זאת בימים של תסיסה גוברת מבית, על רקע המצוקה הכלכלית והעלאת מחירי מוצרי היסוד.

עדי ראייה סיפרו לאמצעי התקשורת האיראניים כי שני מתנקשים רכובים על אופנוע נצמדו לרכבו ואחד מהם ירה בו מטווח קצר מאוד חמישה קליעים, שלושה מהם בראשו. הוא מת במקום.

מה הייתה משימתו של קולונל חסן ח'דאירי?

לאחר שישראל חיסלה את פחריזאדה , מדען הגרעין האיראני (בלב טהרן) לפני שזכה להשלים את הפרויקט הקטלני שבראשו עמד,  האייתולות ומפקדי משמרות המהפכה נשבעו לנקום את מותו.

האיראנים רצו לנקום בישראל לא רק על סיכולים ממוקדים שיוחסו למוסד נגד פעילים בתוכנית הגרעין, אלא גם על מותם של קצינים בכירים של משמרות המהפכה כתוצאה מפעולות שיוחסו לצה"ל בסוריה. אותם קצינים סייעו לסורים ולחיזבאללה להתחמש בנשק מדויק או שהיו פעילים בהקמת חזית נגד ישראל בסוריה בשיתוף מיליציות שיעיות פרו-איראניות.

מי שהיה אחראי על פעולות הנקם היה קולונל חסן סיאד ח'דאירי, שניסה פעם אחר פעם להוציא פעולות נקמה אך נכשל הודות לפעולות של המוסד וערנות של השב"כ.

המדיניות החדשה של ישראל, שעליה החליטו ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ יאיר לפיד היא - במקום להמתין לאיראנים ליד גבולות ישראל כמו סוריה ולבנון - להעביר את המלחמה לשטחם - לא רק בהקשר של שיבוש ועיכוב תוכנית הנשק הגרעיני, אלא גם בהקשר של המלחמה הקונבנציונלית שאיראן מנהלת נגד ישראל.
כמו כן, לא להסתפק יותר בהתגוננות, בסיכול ובשיבוש מבצעים של האויב, אלא ליזום פעולות התקפיות שישבשו את מערך הלחימה והפיקוד שלו. ההבנה היא שאפשר לסכל עשרות פעמים, אך מספיק שפעם אחת הם יצליחו כדי שיהיה אסון לאומי.

לכן הוחלט להקדים תרופה למכה ולחסל את הקולונל הפעלתן בפתח ביתו לפני שהספיק להזיק.

חיסולו של בכיר משמרות המהפכה היה הפעם הראשונה מאז חיסולו של פחריזאדה שהאיראנים מייחסים למוסד הישראלי חיסול בכיר במשמרות המהפכה.

נשיא איראן, איברהים ראיסי מבטיח - "אין ספק שננקום בפושעים בעקבות מותו של השהיד".

יש להניח שיחידה 840 וגורמים נוספים במשמרות המהפכה והמודיעין האיראני יעשו כל שבידם כדי לממש את האיום. אבל בינתיים הם מנסים להתמודד עם הבושה וההשפלה שספגו.

סביר מאד להעריך שהפרסום באיראן על רשת ריגול ישראלית שכביכול נתפסה שם הוא ניסיון מגושם של משמרות המהפכה לחפות על המבוכה שגורמים להם מבצעי הסיכול והשיבוש המוצלחים שעורכים הישראלים בשטחם.

האיראנים לא מצליחים לעצור מבצעים אלה, המעידים פעם אחר פעם כמה משטר האייתולות ומשמרות המהפכה חדורים מודיעינית ופגיעים פיזית בביתם - והדבר מכרסם ביוקרתם של וביכולת של האייתולות לשלוט באזרחיהם.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה