החל מה- 1/11: חובה להדליק אורות גם ביוםהחל ב-1 בנובמבר (יום חמישי) נדרשים מדי שנה כל כלי הרכב להדליק אורות בכל הכבישים הבין עירוניים, בכל שעות היממה. הקנס על נסיעה בלי אורות: שתי נקודות חובה ו-100 שקלים

החל ממחר (יום ה'), ה-1 בנובמבר ועד ה-1 באפריל, נכנסת שוב לתוקף תקנת משרד התחבורה המחייבת הדלקת אורות גם בשעות היום ובכל כלי הרכב בכבישים בין עירוניים. משאיות, אוטובוסים, מוניות ואופנועים, נדרשים להדליק אורות גם בדרכים עירוניות.
יש לזכור כי רוכבי דו-גלגלי חייבים לרכוב עם אור במהלך כל השנה ובכל דרך. אי ציות לתקנה יגרור שתי נקודות חובה ברישיון הנהיגה וקנס של 100 שקלים.

לפי מחקרי בטיחות רבים, הדלקת אורות בשעות היום מקטינה משמעותית את הסיכוי לתאונות דרכים בין כלי רכב והולכי רגל.

בימי החורף, בהם הראות לעיתים מוגבלת, אורות דולקים משפרים את נראות כלי הרכב ומבליטים את תנועתם. יש לציין כי במכוניות מודרניות, ההשפעה על תצרוכת הדלק בעת הדלקת אורות וחיי נורה זניחה בלבד.

חובה להדליק אורות ביום

בנוסף, בכלי רכב רבים נדלקת תאורת הדרך באופן אוטומטי עם ההתנעה, מבלי להדרש להפעלה ידנית. 

במשרד התחבורה מדווחים כי נהגי ישראל מצייתים בדרך כלל לחובת הדלקת אורות ביום, וכי המשרד הזכיר לקציני בטיחות בתעבורה את חובת הכנת כלי הרכב לחורף - בין היתר בעזרת בדיקת תקינות לכל מערכות הבטיחות ברכב, כולל בלמים, צמיגים, היגוי, תאורה, מגבים, חימום והפשרת אדים. לפי המשרד, כלי רכב שלא יבצע את הבדיקה ייאסר לשימוש ונהגו יועמד לדין.

חובה זו קיימת בכל חודשי החורף עד 31/3/19. סעו בזהירות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה