החקלאות ביישובי עוטף עזה במשברהמציאות אינה מיטיבה עם חקלאי עוטף עזה. המגדלים, שבימי שגרה נאלצים להתמודד עם סגירת שטחים חקלאיים בשל המצב הביטחוני והוראות הצבא, נדרשים כעת לספוג הפסד כלכלי נוסף בעקבות התפשטות הווירוס

.

החקלאים במשבר ,אחת המכות הקשות שאיתם נאלצים החקלאים להתמודד בחסות הקורונה מגיעה ממחוסר בעובדים עובדי הקטיף מהרשות הפלסטינית אינם מגיעים לעבודה בישראל, בעקבות הסגר עליו הכריזה הרשות. המציאות הזו מייצרת השלכות כלכליות.
וזה במקביל ללחץ שנדרשים כעת לספק את הסחורה במהירות לרשתות השיווק.

העובדים הזרים מתאילנד הם הדבר הכי חשוב כיום לחקלאות בקיבוץ - ועליהם הם שומרים מכל משמר. "התאילנדים הם העובדים היחידים שנשארו. אני שומר שלא ילכו לבקר חברים בישובים אחרים, אני מקפיד מאוד שלא יצאו ושיישארו בבית, כמו שאנחנו מקפידים",כך סיפר יהל שיפמן, מנהל הפרדס של קיבוץ יד מרדכי. "בקבוצת הווטסאפ של החקלאים הם מנסים לעזור אחד לשני, אבל בלי עובדים הנזק הכלכלי יהיה גדול. "אנחנו מאוד נשמח לידיים מתנדבות", הדגיש. "המצב קשה, חסרים לי כ-30 עובדים, יש 300 טונות על העצים שמחכים לקטיף".

גם ארגון השומר החדש יצא בפרסום בקשה למתנדבים שיעזרו לחקלאים . הם פרסמו שמשרד החינוך מאפשר כעת לצעירי ישראל לעסוק בהצלת המזון של המדינה, בקטיפים של פירות ושל ירקות בכל רחבי הארץ, תחת ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות. יש לכך משמעות אדירה במצב שבו החקלאים חווים משבר אדיר של מחסור בידיים עובדות המאיים באופן מסוכן וישיר על המזון של אזרחי מדינת ישראל ועל האפשרות של חקלאי ישראל לעבור את משבר הקורונה.

setImageBanner('ee6a7019-6304-41de-b384-cebf2af7efb9','/dyncontent/2019/8/29/f68fb9e4-6048-4a58-85aa-f22a839fcd31.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

זה הזמן להפיץ את הבשורה לכמה שיותר צעירים שרואים את עצמם שותפים למשימה הגדולה...

מי יתן והמהלך הלאומי הזה יהיה גם סממן לשינוי אווירה ומחשבת פתרונות שתסמן את תחילתו של סיום המשבר!

אז חקלאים אם חסרים  לכם ידיים עובדות? חייבים לקטוף את הפרי מהפרדסים או השדות?
פנו עכשיו אל החמ"ל שלנו>> http://bit.ly/agricovi
או בטלפון בטלפון 5388*

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה