הוארך בחמישה ימים מעצרו של הנהג החשוד בתאונת הפגע וברח שארעה ביום שישי בה נהרג תושב ברכיה.נציג הצח"מ שהוקם במשטרה בעקבות תאונת הדרכים "פגע וברח" שארעה בצהרי יום שישי האחרון בשבילי השדות סמוך ליישוב ברכיה בה נהרג תושב המקום, עתר הבוקר בדיון שנערך בבית המשפט באשקלון בבקשה להארכת מעצרו של החשוד שהסגיר עצמו הלילה בתחנת המשטרה באשקלון. 

אשקלונט

קרוב לשלוש וחצי המתינו מחוץ לאולם השופט, בני משפחתו של החשוד בהריגת יגאל סעדון ז״ל ביום שישי סמוך למושב ברכיה, איתם המתינו אמצעי תקשורות רבים. השופט נתבקש על ידי הסנגור, בן מלכה, לאסור את פרסום שמו של החשוד. בהסכמת התביעה שביקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים. החשוד עצמו פונה לבית החולים והדיון נערך בהעדרו. לטענת סנגורו הוא סובל משברים רבים בכל חלקי גופו. 

התובע המשטרתי: בשעות הצהרים נמצאה גופתו של הקורבן בשטח חקלאי. כל הסימנים בזירה מצביעים על תאונת דרכים. בשעות הלילה, התייצב החשוד והודיע שהוא זה שגרם לתאונה. החשוד מסר גרסתו אולם יש בגרסה הזו סתירות לאחריות לתאונה. יש דוח סודי שהוגש לבית המשפט ובוא 24 נקודות, אנחנו מבקשים להאריך את מעצרו ב 8 ימים נוספים. 

החשוד שנעצר הועבר לחקירת בוחני תאונות הדרכים במרחב לכיש ממנה עלה כי לנהג החשוד אין כלל רישיון נהיגה ובסיום חקירתו הראשונית נכלא. לפני זמן קצר הסתיים דיון בהעדרו של החשוד בבית המשפט שנעתר לבקשת נציג המשטרה והאריך את מעצרו של החשוד ב-5 ימים נוספים (עד 25.10) לטובת החקירה. 
"משטרת ישראל מפעילה ועושה שימוש נרחב בכל האמצעים והיכולות שברשותה על מנת לאתר חשודים המעורבים בתאונות קשות מעין אלו. נהג שכזה העושה דין לעצמו ונמלט מזירת התאונה, עליו לזכור כי בסופו של יום יאותר וימוצה עמו הדין"*, נמסר מהמשטרה.
בד בבד נמשכות פעולות החקירה של חוקרי הצח"מ במרחב לכיש במטרה לאסוף ראיות ועדויות נוספות אודות התאונה הקטלנית, לרבות בדיקת חוקרי מעבדת הזיהוי הפלילי את אופנוע השטח עליו על פי החשד רכב החשוד ועמו ארעה התאונה. את האופנוע איתרו כוחות המשטרה בזירת התאונה לקראת ערב תוך סריקות שנערכו בזירה וסביבתה בסיוע מסוק היחידה האווירית של משטרת ישראל. מיד לאחר קרות התאונה ובמקביל לאיתורו, החלו פעולות איסוף מודיעיניות אינטנסיביות שנועדו לאסוף כל פרט ופיסת מידע על מנת לחשוף את זהות הרוכב ולהביאו לחקירה. כאמור, עוד בשלהי פעילות זו, התעשת הנהג החשוד והתייצב בתחנת המשטרה בליווי עורכי דינו.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה