המאבק על פתיחת כביש ניצנים עולה דרגה- ראש המועצה מעביר את לשכתו לאוהל מחאה סמוך למסילת הרכבת

$(function(){setImageBanner('1e156ee5-b27f-4798-b5b3-50c1dea6a577','/dyncontent/2022/1/20/cd853a35-0aa7-4ca6-ae70-bf88121fe155.jpg',14081,'כללית אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})

המאבק על פתיחת כביש ניצנים מתרחב היום(חמישי) ציר הרכבת נחסם לתנועה שיבושים משמעותיים בתנועת הרכבות בדרום הארץ ראש המועצה חוף אשקלון הודיע על העברת לשכתו לאוהל מחאה שהוקם סמוך למסילת הרכבת בצומת ניצן . איתמר רביבו :"רכבת ישראל הונתה את תושבי ניצן, מזלזלת בבטיחות הנסיעה של התושבים, חיילי בט"ר ניצנים, ובאי חוף ניצנים".

היום בשעה 18:00 מאות תושבי אזור חוף אשקלון הגיעו להפגין במחאה על סגירת צומת ניצן, על סיכון חיי אדם ואטימות של רכבת ישראל ומשרד התחבורה עקב סגירת צומת ניצן ללא מתן מענה הולם לתושבי היישוב, חיילי בט"ר ניצנים וציבור המבקרים בחוף ניצנים. סגירת הצומת שבוצעה על-ידי משרד התחבורה לאור בקשת רכבת ישראל הטילה מצור על היישוב ניצן, והאריכה את זמן היציאה מהיישוב למשך כ – 45 דקות לכל כיוון.

צילום דוברות חוף אשקלון

מאז סגירת הצומת נאלצים תושבי ניצן, חיילי בט"ר ניצנים ובאי חוף ניצנים לנסוע דרך כביש גישה פנימי צר, ללא שוליים, יחד עם כלים חקלאיים כבדים המשמשים את חקלאי האזור - שאף מהם נחסמה התנועה לאחר סגירת הצומת, וכעת הם נאלצים לנסוע בכביש יחד עם באי היישוב.

צומת ניצנים דוברות חוף אשקלון

בחודשים האחרונים התרחשו בכביש מספר תאונות שהוכיחו שלמשרד התחבורה אין פתרון ראוי להציע לתושבי האזור, ומכאן מגיעה תסכולם ומחאתם. חברת נתיבי ישראל מקדמת פרויקט להקמת כביש יציאה צפוני זמני מהיישוב עד להקמת מחלף בצומת ניצנים, אך רכבת ישראל מעכבת את קידום התכנית ובכך מסכלת כל מענה ופתרון לתושבי ניצן הדורשים את פתיחת הצומת, ולמציאת פתרון הולם לדרך גישה ליישוב ניצן, לבט"ר ניצנים ולחוף הים.

שלטי מחאת תושבי ניצן -דוברות חוף אשקלון

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו הודיע על העברת לשכתו לצומת ניצן ועל המשך המחאה בהובלת המועצה, ואמר: "רכבת ישראל הונתה את תושבי ניצן, מזלזלת בבטיחות התושבים, בחיילי צה״ל המשרתים בבט"ר ניצנים במבקרים המגיעים לחוף ניצנים".

עוד הוסיף : "הרכבת ומשרד התחבורה הבטיחו לפתוח את הצומת לאחר סיום עבודות החשמול, אך הדבר לא נעשה תוך פגיעה קיצונית בבטיחות ובאורח החיים. בחודשים האחרונים אני פועל על מנת לקדם את פתרון כביש היציאה הצפוני מהיישוב - ורק בימים האחרונים נוכחנו לראות עד כמה הפתרון שהוצע לתושבי ניצן מהווה זלזול קיצוני ומשמעותי בחיים של תושבי היישוב לאחר תאונה בין כלי חקלאי כבד לרכב פרטי, שרק בנס הסתיימה ללא נפגעים בגוף.

בימים האחרונים חלה נסיגה ברצון ובמאמץ של משרד התחבורה ורכבת ישראל לקידום הפתרון ולכן אני רואה לנכון לממש את זכות המחאה שלנו וזאת עד לפתיחת הצומת ומציאת פתרון".

כוחות המשטרה נמצאים במקום ומאפשרים את חופש המחאה, אך יחד עם זאת פועלים להשבת הסדר הציבורי והשבת תנועת הרכבים והרכבות לסדרה. במקום ישנם עומסי תנועה.

במשך חודשיים כביש הגישה ליישוב ניצן נחסם לתנועה בשל עבודות הרכבת . ב15.4 כביש גישה כבר היה אמור להיפתח אך לא נפתח. מאז  תושבי היישוב יוצאים למחות וחוסמים את כביש 4.

משרד התחבורה התחייב לפתוח את מעבר ניצן לאחר 60 ימים לצורכי עבודות על המסילה. 60 ימים חלפו והמעבר עדיין סגור. לא ניתן שיוליכו אותנו שולל פעם נוספת. נמצה כל דרך אפשרית לגיטימית להסרת המצור מעל היישוב.

המפגש המדובר נסגר על פי הנחיות הממונה על התעבורה, לאחר שהושלם גשר המהווה הפרדה מפלסית חלופית בקרבת המפגש, המאפשרת את סגירתו תוך שמירה על בטיחות כלל משתמשי הדרך וכן שיפור השירות הרכבתי.

היה מדובר בסגירת המפגש עד לאמצע חודש אפריל, לצורך עבודות חשמול המסילות. בנתיבי ישראל מסרו שהם היו חייבים לבצע את סגירת הצומת על מנת לאפשר את חשמול המסילה, וגורם בנתיבי ישראל מתח גם הוא ביקורת על החלטתה של רגב שלמעשה שיבשה את סדר העבודות במקום. התאריך היעד עבר ועדיין כביש הגישה נותר סגור

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה