יותר מעשרה סבבי לחימה חוו תושבי עוטף עזה בשנה וחצי האחרונות, מאז שהחלו המהומות על הגדר בערב פסח של השנה שעברה. אתרעות הצבע האדום ןסבבי ההסלמה פוגעים קשה בענף המסעדנות ובעלי העסקים ביישובי עוטף עזה ושדרות. 

חמישי בלילה כ 20 מסעדנים מעוטף עזה ומהמרכז הפגינו נגד הדרישה של היועץ לעצור את הכספים המגיעים להם.

מטרת ההפגנה הייתה להעביר את המסר הברור שמצבם הכלכלי הקשה והבלתי מתקבל על הדעת של מסעדני העוטף אינו קשור לזמן ולמקום ויש להעביר את הכספים אחרת הקריסה תהא בלתי נמנעת וחיים יהרסו.

זאת לאחר שבשבוע שעבר החליטו ראש הממשלה נתניהו, שר האוצר כחלון ושר הפנים דרעי להעניק לבעלי העסקים בתחום המסעדנות בשדרות ויעשובי עוטף עזה  מענק סיוע על סך 3 מיליון שקלים  במטרה לפתח ולחזק את החוסן הכלכלי של האזור , זאת לאחר פגיעה קשה בשנים האחרונות 

לאחר פרסום תכנית המענק, היועץ המשפטי של משרד האוצר הודיע לכחלון שההחלטה נוגדת את עיקרון השוויון ובעיקר קרובה מדי למועד הבחירות - ולכן יש להקפיא את המהלך ואת העברת הכספים .

מפגינים

המפגינים, התייצבו בשכונתו של היועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג בהוד השרון, עם בלונים והשמיעו אזעקת צבע אדום. הם טוענים כי קביעתו סמוכה לבחירות ונגועה בשיקולים פוליטיים ולא ענייניים. בעלי העסקים והמסעדנים דורשים לקבל את כספי התקציב המיוחד עליהם ומבטיחים להמשיך ולהפגין מול ביתו.