המעומד להיות שר המשפטים של ממשלת הימין: "ישראל צריכה להתנהל לפי משפט התורה"ח"כ בצלאל סמוטריץ', המועמד להיות שר המשפטים - "מדינת העם היהודי תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך"

צילום: יאיר שגיא

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מי שדורש וככל הנראה יהיה חייב לקבל את תיק המשפטים מנתניהו, אומר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' כי למעשה - הוא היה רוצה ליצור בישראל מדינת הלכה.

לטענתו - "חוקי התורה עדיפים בהרבה על 'מדינת ההלכה' שיצר פה אהרן ברק. בוודאי שרצונותיי בטווח הארוך שמדינת ישראל תתנהל על פי התורה. זאת מדינה יהודית, כך צריך להיות"

בכנס לרגל יום ירושלים בישיבת מרכז הרב הוא הצהיר: "אנחנו רוצים את תיק המשפטים כי אנחנו רוצים להשיב את משפט התורה למכונו".

setImageBanner('7eef3cbb-a507-4d8c-9acd-d5cccf9cfcc0','/dyncontent/2020/7/8/ff84e73f-9cf7-4359-bf08-bd8e3a57793e.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

הבוקר, הוא הסביר כי "מדינת ישראל, מדינתו של העם היהודי, בעזרת השם, תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך. רצוני בטווח הארוך הוא שמדינת ישראל תתנהל על פי התורה. כך צריך להיות, זו מדינה יהודית. אני חושב שאפשר וצריך לחזק את בתי הדין הרבניים".

ח"כ ליברמן הגיב על דבריו:

"זו מדינת הלכה בהתגלמותה. אנחנו נמנע את זה, לא ניתן לזה יד. משפט עברי זה חלק חשוב וקריטי במשפט הישראלי, אבל משפט ישראלי לא יכול להיות משפט התורה".

ח"כ שלי יחימוביץ הגיבה על דבריו:

"דבריו המזעזעים הם תמרור אזהרה מפני גל השמרנות השוטף אותנו מצד חלקים מן הימין. על פי חזונו של המועמד לתפקיד שר המשפטים או החינוך, תיכון כאן מדינה שבה גבר יוכל לגרש את אשתו אם אינה צנועה מספיק, העבדות והסקילה יחזרו, יאסר משכב זכר, ורק גברים יוכלו להחזיק ברכוש. העובדה שסמוטריץ' וחבריו אינם חוזי חזונות מהשוליים אלא ממלאים תפקידים רבי השפעה היא סכנה אדירה לחירות האנושית ולעידן הנאורות".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) מתח ביקורת על הדברים, וכתב:

"יצא המרצע מן השק. כעת לכולם ברור איזו ממשלה רצה נתניהו להקים כאן ועד כמה הוא נכנע במשא ומתן לכל דרישה של הסיעות החרדיות והחרד"ליות. ציפיתי שהליכוד יתייצב לימיננו בשמירה על מדינת ישראל כמדינה יהודית ומניעת הפיכתה למדינת הלכה, אך לצערי מצאתי את הליכוד נגרר אחרי יוזמות של כפייה דתית. המחנה הלאומי תמיד כיבד את המסורת, אך באותה מידה גם התנגד לכפייה הדתית. ישראל ביתנו נותרה המעוז האחרון של שפיות".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה