המתווה המלא לפתיחת שנת הלימודים מחר - כך זה הולך להתנהל

$(function(){setImageBanner('8a3ac9b0-e359-4a33-9dd9-e0d8f70409e0','/dyncontent/2024/6/9/869e4fcd-767f-4c1d-a1d2-1bd78ccf2799.gif',18012,'מדג\u0027יקל אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

הלמידה בישובים ירוקים, צהובים וכתומים תתקיים במתכונת מלאה, בישובים אדומים הלמידה תשתנה בין שכבות הגיל השונות ובהתאם לשיעור המחסונים בכיתה. למעט התלמידים, הכניסה למוסדות החינוך תתאפשר רק בהצגת תו ירוק בתוקף. הפרטים המלאים

חוזרים ללימודים

עם אישור התקנות על ידי קבינט הקורונה, משרד החינוך מפרסם היום (ג') את התכנית הלאומית לפתיחת שנת הלימודים, באופן מלא, מקיף ומפורט. על פי התכנית, הלימודים יתקיימו באופן פיזי, רציף ומלא, כדי להעניק לתלמידי ישראל יציבות, ודאות ושגרת חיים.

"הלימודים בתוך בתי הספר וגני הילדים יאפשרו לתלמידים לצמצם את הפערים הלימודיים שהם צברו ואת הקשיים הרגשיים והחברתיים שהם חוו לאורך הקורונה בשנה וחצי האחרונות" - נמסר ממשרד החינוך. "בד בבד הם יעניקו להם עוגן משמעותי".

עוד נמסר: "התכנית מתבססת על מתן גמישות למנהלים בבחירת אופן צמצום המגעים, ועל מספר שכבות הגנה (צעדי מניעה, איתור ובקרה), שיבטיחו את בריאותם ואת שלומם של התלמידים ושל אנשי החינוך".

שנת הלימודים תתנהל בהתאם למתכונת הלימודים הבאה (התקנות תכנסנה מחר, יום ד' ה-1.9, לתוקפן):

ביישובים ירוקים/צהובים/כתומים:

- גני ילדים, צהרונים וכיתות א'-יב' יקיימו למידה מלאה על פי מערכת השעות הקבועה, בכל ימות השבוע.

בישובים אדומים:

- בגני הילדים, בכיתות א-ד' ובצהרונים: הלמידה תתנהל כרגיל, בתוך המסגרות.

- בכיתות ה'-ז': הלמידה תמשך אך תוך נקיטת פעולות ל"צמצום מגעים" (בישובים כתומים ואדומים). המשמעות: בתי הספר יוכלו לבחור, למשל, ללמוד במתכונת של קבוצות או בשטח פתוח או במתכונת אחרת.

- בכיתות ח'-יב': יעברו ללמידה בשטח פתוח או למידה מרחוק, אם בכיתת האם יש פחות מ-70% פטורי בידוד. אם בכיתה יש יותר מ-70% פטורי בידוד – ימשיכו ללמוד פיזית, במסגרות.

- אופן חישוב 70% פטורי בידוד: בחישוב זה נכללים תלמידים מחלימים, מחוסנים בחיסון שני וחיוביים בבדיקה סרולוגית, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. יחד עם זאת, במהלך חודש ספטמבר גם תלמידים שקיבלו מנת חיסון ראשונה יכללו במניין הנדרש (70%), אך הדבר לא מקנה להם פטור מבידוד במקרה של מגע עם מאומת.

- תלמידים בשילוב אישי בחינוך הרגיל: ילמדו ככל יתר תלמידי הכיתה.

- חינוך מיוחד ונוער נושר ובסיכון: ימשיכו ללמוד כרגיל במסגרות.

הצגת תו ירוק או תוצאת בדיקה שלילית בבתי הספר ובגני הילדים:

כל הבאים לגני הילדים ולבתי הספר ובכלל זה, עובדי הוראה, מפעילים חיצוניים והורים יציגו תו ירוק או תוצאת בדיקה שלילית בכניסה, פרט לתלמידים הלומדים במקום. יש לציין כי רק תוצאה של בדיקה מהירה (אנטיגן) שבוצעה בתחנת בדיקה, ויש לה אישור ממשרד הבריאות (באמצעות אימות או ברקוד), תתקבל.

כל אחד מהנ"ל שלא יציג בדיקה, לא ייכנס אל הגן או אל בית הספר. עובד הוראה שבחר לא התחסן ולא להציג בדיקה לא ייכנס אף הוא.

הורים בתקופת ההסתגלות בלבד:

בתקופת ההסתגלות למסגרת החדשה: במהלך שבעת ימיו הראשונים של התלמיד בגן או בבית הספר, יתאפשר להורה ללוות את ילדו רק בשטח פתוח של הגן או בית הספר (בחצר, למשל), גם אם אין לו תו ירוק או תוצאת בדיקה שלילית בבדיקה. 

תלמידים:

ביום הראשון ללימודים (1.9), המורים, המורות והגננות יאספו מילדי הכיתה או הגן את אישורי ההורים על תוצאה שלילית בבדיקה המהירה הביתית.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה