הנחיות הקורונה החדשות בעקבות הזן החדש של הקורונה

$(function(){setImageBanner('11d651bf-d3a2-403a-a5a4-cbdb7c08820f','/dyncontent/2024/3/5/41773466-f239-43b5-82a3-056fff30e22a.jpg',17405,'אסותא אייטם כתבה ',525,78,false,26366,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

קבינט הקורונה אישר אמש (שבת) את הצעות ראש הממשלה ושר הבריאות להתמודדות עם הזן החדש "אומיקרון". לפי המתווה, תיאסר כניסת זרים לישראל, מחוסנים החוזרים מחו"ל ייכנסו לבידוד של 72 שעות בכפוף לבדיקת PCR שלילית, ולא מחוסנים השבים ארצה יידרשו לבידוד מלא של שבועיים שאותו יוכלו לקצר לאחר שבוע בכפוף לבדיקה שלילית נוספת. כמו-כן, הוחלט על החזרת התו הירוק בחללים פנימיים שבהם יותר מ-50 אנשים

ארכיון קורונה

אמש (שבת) הציג צוות המומחים בפני חברי קבינט הקורונה את עמדתו לאור כניסת הזן החדש "אומיקרון" לישראל, לפיה החיסון לקורונה חשוב בשלב זה יותר מתמיד, במטרה להגן על בריאות הציבור מפני תחלואה קשה. 

בהתאם לכך, קוראים חברי הקבינט לאזרחי ישראל שטרם קיבלו את החיסון השלישי - לעשות זאת בהקדם האפשרי. כמו כן, הורי ישראל נקראים לחסן את ילדיהם.

"אנחנו בפתחה של תקופה שתדרוש מאיתנו ערנות רבה. חשוב לשמור על הבריאות ושגרת החיים באמצעות חיסון כלל האזרחים מגיל חמש, תוך קטיעת שרשראות ההדבקה" - נמסר. "אנו קוראים לאזרחי ישראל להקפיד שבעתיים על חיסון מגיל 5 ומעלה, השלמת החיסון בבוסטר למי שצריכים באופן מיידי, אוורור חללים סגורים, ועטיית מסכות בכל התקהלות".

ההחלטות שהתקבלו בדיון:

- הותרת רשימת 50 המדינות האדומות באפריקה כפי שהוגדרה אמש - איסור נסיעת ישראלים אליהן.

- איסור כניסת זרים מכל היעדים לישראל, למעט מקרים חריגים בכפוף לאישור ועדת חריגים.

- ישראלים המוגדרים מחוסנים או מחלימים על פי נהלי משרד הבריאות, ושבים ממדינות לא אדומות, יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום ה-3 שתוצאתה שלילית, יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום ה-3 יידרשו להשלים בידוד מלא.

- ישראלים לא מחוסנים יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום ה-7 שתוצאתה שלילית, יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום ה-7, יידרשו להשלים בידוד מלא.

- ישראלים ששבו ממדינות שהוגדרו כאדומות, יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה יועברו לבידוד במלונית קורונה עד לקבלת תשובה. לאחר קבלת תשובה שלילית, יועברו להמשך בידוד ביתי וביום ה-7 יבצעו בדיקת PCR נוספת. בכפוף לתשובה שלילית בבדיקה השנייה, ישוחררו מבידוד.

- הטלת קנסות על נוחתים שלא עברו בדיקת PCR בסיום תקופת הבידוד.

- המשך איתור כלל המגיעים בשבוע האחרון מהמדינות האדומות ובדיקתם בבדיקת PCR.

- הפעלת איכוני השב"כ לאיתור שרשראות הדבקה רק במקרים של מאומתים שאותרו עם הווריאנט החדש.

- החלת התו הירוק על אירועים מ-50 אנשים ומעלה (במקום 100 ומעלה כיום).

- מופעים ופעילויות בחג החנוכה יוותרו ללא שינוי, תוך הקפדה על כללי התו הירוק ויישום אכיפה מוגברת.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה