הפרות סדר ומתיחות בדרוםהערב, שישי, נמשכות הפגנות הגדר כ-6,000 מפגינים הגיעו להפגין לאורך גדר הגבול בהפגנות השבועיות. בקבוק תבערה פגע ברכב של צה"ל ולא גרם לנפגעים משרד הבריאות הפלסטיני פרסם הערב, כי יש פצועים מירי ישיר לעברם. הפלסטינים יידו מטענים לעבר כוחות צה''ל המסיירים בגדר. החשש הוא כי פלסטינים ינסו לחצות את הגדר ולבצע פיגוע מיקוח באחד היישובים. הפגנות הגדר, לצד צעדות השיבה מתקיימות מזה תקופה ארוכה, ולמדינה עדיין אין מענה למצב המתמשך

הפגנות בגבול רצועת עזה

ערב שישי  והפרות הסדר בגבול רצועת עזה נמשכות , בקבוקי תבערה וידויי מטענים בגבול עזה. פלסטיני הרוג, הארגונים קוראים לנקמה.

 ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סייר היום בגזרת אוגדת עזה יחד עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי ומפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אליעזר טולדנו. ''‏הרמטכ״ל סייר במוקדי ההפגנות בחטיבות המרחביות ונפגש עם לוחמי ומפקדי גדודי גולני, המבצעים תעסוקה מבצעית בגזרה מזה כשלושה חודשים'', אומרים הערב בצה''ל.

מוקד החיכוך הערב הוא איזור אל-בורייג'. על פי דיווחים ברשתות התקשורת הפלסטינית, ישנו פלסטיני הרוג. לטענת הפלסטינים, מדובר בצעיר שנורה באש חיה על ידי צה''ל. הלווייתו, על פי הדיווחים, מתקיימת הערב ובחמאס קוראים לנקום את מותו בירי טילים על יישובי העוטף. לעת עתה, אין הנחיות מיוחדות ביישובי העוטף.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה