השתלמות צוותי חירום בישובי עוטף עזההשבוע נערכה השתלמות לחברי צוותי החירום היישובים במרחב עוטף עזה הצפוני אשר מתפקדים כמתנדבים בחמ״ל היישובי בשעת הצורך

מטרת היום הייתה חיזוק תפקיד החמ"ל היישובי בעת אירוע חירום בשגרה ובהסלמה. תפקידם של המתנדבים הוא לקשר בין כוחות הצבא לבין כיתת הכוננות בישובים וצוות החירום הישובי ובין המועצות האזוריות. זאת על ידי שליטה במתרחש בישוב, הכרת סדר פעולות קבוע ומוכן מראש ואימון הכוחות בזמן שגרה. במהלך היום, עברו המתנדבים שיעורים מקצועיים, ובינהם: הגדרת תחומי האחריות של התפקיד, הסבר על ניהול חמ״ל, עיבוד תחקיר של אירוע, סיור בחמ״ל החטיבה הצפונית ועוד. בנוסף, במהלך הכנס שוחחו התושבים עם מפקד החטיבה הצפונית, אל״ם יואב ברונר.

דובר צה"ל
את היום הוביל קצין העורף של החטיבה הצפונית, רס״ן אלעד הורן, והוא סיכם בכמה מילים: "קבוצת המתנדבים פה הם דוגמא ומופת לאזרחים הלוקחים על עצמם אחריות למען שכניהם וחבריהם. הם באים על חשבון זמנם האישי כדי לדעת יותר ולהיות מקצועיים ומוכנים יותר במקרה חירום".
קיום ההשתלמות ושיח התושבים עם מפקד החטיבה הם חלק משיתופי הפעולה בין החטיבה הצפונית לרשויות ולישובים בעוטף אשר מחזקים ומעצימים את חשיבות צוותי החירום היישובים ואת חשיבות הקשר ההדוק בין החטיבה לאזרחים שבגזרתה, עבורם פועלים החיילים ימים כלילות ובזכותם מקיימים התושבים את חייהם באזור.

דובר צה"ל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה