התלמידים ביישובי הדרום חוזרים לבית ספרהבוקר תלמידי כיתות א'-ג' במועצות יואב, חוף אשקלון, לכיש, באר טוביה, אשכול, בני שמעון חוזרים היום (שני) לספסלי הלימודים, כחלק ממתווה החזרה לשגרה בצל משבר הקורונה

התלמידים שהגיעו הבוקר לבתי הספר ביישובים יידרשו לעמוד בתנאים הבריאותיים שנקבעו על ידי משרד הבריאות, וההגעה בשלב זה אינה חובה, חלק מההורים עדיין חוששים והחליטו לא לשלוח את הילדים למוסדות החינוך. לעומתם אלו שכן בחרו שמחו את הילדים במפגש עם החברים וצוותי ההוראה שלא פגשו זמן כה רב. הצוותים קיבלו את התלמידים כשהם ערוכים במסיכות ובאמצעי היגיינה וניקיון.

מועצה אזורית אשכול

על פי המתווה שנקבע , הלימודים יתקיימו חמישה ימים בשבוע, בימים ראשון עד חמישי, חמש שעות לימוד מדי יום.בשבוע שעבר ראשי הרשויות מחאו על ביטול ההסעות ווהציגו את הקושי להגיע לבית הספר ללא הסעה בשל המרחקים בין היישובים , אולם מסמתן שהחל מיום ראשון ולאחר התארגנות של חברות ההסעה יחלו גם הם לחזור לפעילות. 

הלמידה תתקיים בקבוצות קטנות של עד 17 תלמידים. זאת, תוך שמירה על כללים קפדניים, הכוללים חובת הצהרת בריאות, שמירה על היגיינה, עטיית מסיכה והפרדה פיזית בין התלמידים. כמו כן, גנים, גנים פרטיים וחינוך לגיל הרך יחזרו ללימודים ב-10 במאי לאחר שבשבוע הקרוב יושלמו ההכנות הלוגיסטיות-מנהלתיות. שאר התלמידים ישובו למערכת החינוך עד ל-1 ביוני.

בי"ס חופים, חוף אשקלון - באדיבות משרד החינוך

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה